FACEBOOK INSTAGRAM
Registrace ON-LINE

18.8.2023
MY ŽIJEM :-)!
Nohy naštěstí nejsou na elektřinu. Náš koníček tedy přežil! po pandémii i další nástrahu, energetickou krizi.

Turistický recept na krize: Budeme mít zdravou mysl, zdravé tělo. Budeme chodit ven na čerstvý vzduch a i ten Zlatohorský Treking zase po roce zmákneme a do kalendáře píšeme, první sobota v říjnu 7. 10. 2023

Hnedle je nám veseleji při vzpomínce, jak jsme se v dešti, větru, do kopce plahočili. A proč že je to fyzické „trápení“ tak příjemné? Asi protože funguje fyzika se zákony o zachování energie, takže kolik do toho dáš, tolik z toho dostaneš? A proto je pocit štěstí na každém z vrcholků a pak především v cíli tak obrovský a vzrušující a zároveň uklidňující. My žijem :-)!

Abychom to zjednodušili. TOTO JE POZVÁNKA pro všechny naše "staré" příznivce a také pro nové zvědavce, kteří by chtěli vědět, co že je to za úchylku chodit nahoru a dolů.Trasy jsou tradičně, pro každého něco. 5km, 15km, 25km, 50km, 25km noční, 15km NW s instruktorem

Zúčastněte se Zlatohorského Trekingu 2023 a zažijte s námi prima den.
Teď však dotáhněte zasloužené dovolené, buďte veselí a choďte ven.
Pořadatelé :)

Možná že jsme oblíbení, i proto že zase tak moc neobtěžujeme, tedy končíme:-)

další info zde:
Facebook hodně přes 1000 sledujících = nejrychlejší způsob jak se dozvědět co bychom vám chtěli říci a taky prohlédnout předchozí mnohdy stále aktuální zprávy.

Instagram nikdo nemá takové super výběry.

Fotogalerie pro vzpomínky a inspiraci.

Registrace na pochod.

WWW stránka s propozicemi a výsledky.

Nakonec i za vás děkujeme převelice všem partnerům za podporu! Tobě partnere Jindro přejeme věčný klid a děkujeme za tvoji veselou mysl, která nás při vzpomínce bude stále inspirovat.

Léčebna EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, Tygodnik Prudnicky - pan Andrzej Deren, positiveJE- pan Kamil Kavka, pan Rosťa Kamler, pan Koryťák, WHS automatizace, STOPka Cross market, p. Marek Kostka "Kostka kolobka", Zlatohorsko - kraj pokladů, Město Zlaté Hory, MIC Zlaté Hory, Skauti Zlaté Hory, Studio-4 s.r.o., správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, p. LYACH z Chlumu, p.Herman z Penzionu REJVÍZ, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory, Lesy ČR, ALSO, Lyžařský areál Bohema, milí dobrovolníci, všichni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šířící naši zdravou infekci


6.10.2022
Byl to hezký den, spěchali jsme si za svým.
„Jak strašně jiné je spěchat za něčím a utíkat před něčím.“
Z fotografií našich i z fotografií vašich instagramových nejautentičtějších je to zřejmé. Uměleckou sérii od jednoho našeho účastníka jsme použili i zde jako ilustraci, že je zlatohorsku hodně jako na horách. Stačí být jen pozorný. Děkujeme autorovi.

916 nadšených turistů, našlapaných 20 515 km, počasí akorát, co více si přát :)
Velkou účastí jste nás potěšili. Snad i Vy jste si odnesli převážně pozitivní emoce. Trasy, motivaci, osobní cíle jsme měli každý trošku jiné, snad to všem vyšlo a kterým ne tak příště a kterým ano tak z radosti taky příště.Nikdo neměl cílové razítko zadarmo. Brzy vstát jít po tmě je úplně jiná atmosféra a trochu neznámo, jít 50km je hodně a někteří budou dlouho vzpomínat, jít svižně 25 vidět skoro všechno a zažít skoro všechno je super, jít 15 a odolat třem výčepům v cestě je práce, jít 5 a trefit kontrolu v parku Edel byl letos taky trochu oříšek. Hlavní ale bylo jít a nesedět a to se všem povedlo. Nejrychlejší borci byli pro nás opět ukázkou, co všechno je možné, klobouk dolů. Na 15tce bylo vidět i maminku v 7měsíci (asi po konzultaci s lékařem), tak to byl pravděpodobně nejmladší výletník. Zahlédli jsme i turisty ve věku přes 80let. No prostě jsme měli jako vždy své superborce. Výsledky můžeme prohlédnout zde na stránkách pochodu.

Ještě nezabydlené, ale hezké nové místo pro start se nám hodilo a bylo důstojné. Děkujeme že jsme jej mohli jako první akce otestovat. Polepšíme označení a navedení na kontrolu občerstvení v parku Edel, vy se ale také naučte připravovat na cestu především, když bude dlouhá. Příště vyrobíme více triček nebo taková, o které bude menší zájem.

Věříme, že nám vydrží partneři, kteří nám pomáhají již dlouhé roky a pro všechny je to makačka. Věříme, že nám nic nezabrání se setkat zase za rok.

Přejeme hezké dny venku a ještě jednou děkujeme za přízeň.

Partneři jste super, určitě jste takoví i ve vaši práci!!!
Léčebna EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, Tygodnik Prudnicky - pan Andrzej Deren, positiveJE- pan Kamil Kavka, pan Jindra Kuča, pan Koryťák, WHS automatizace, STOPka Cross market, p. Marek Kostka "Kostka kolobka", Zlatohorsko - kraj pokladů, Město Zlaté Hory, MIC Zlaté Hory, Skauti Zlaté Hory, Studio-4 s.r.o., správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, p. LYACH z Chlumu, p.Pešek z Kiosku REJVÍZ, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory, Lesy ČR, ALSO, Lyžařský areál Bohema, milí dobrovolníci, všichni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šířící naši zdravou infekci26.9.2022
Zlatohorský treking 22 - již za chvíli
Pojďte s námi ven (uděláme si hezký den).
Již tuto sobotu 1.10. Vás chceme přivítat na vašem/našem pochodu. Proč vašem?
No protože Vás účastníků bylo loni neuvěřitelných skoro tisíc a nás pořadatelů asi dvacet. Tedy jste v přesile :)
Ubíhá ten čas, počítadlo na první pohled sympatické je vlastně pěkná potvora, protože jeho vytrvalosti nikdo nestačí. Nebudeme zoufat, i přes všechny problémy které nás obklopují se máme v porovnání s jinými docela prima a když jsme venku, tak se máme nejlíp na světě, protože chodit po venku je nejvíc :).A tak zkuste i letos mobilizovat odhodlání a vyražte s námi na trasy zlatohorskem. Ať vyberete noční25,5,15,15NW,25 nebo snad 50km s každého rozhodnutí budete nadšení a když né hned ráno na startu tak v cíli určitě. Víme to, protože každý rok již 45let z Vás stříká to samé, šťastné úsměvy. Přijďte si pro svoji drogu i letos. Na počasí nehledíme. Někteří vědí jak vypadá les ve větru, v dešti je to jiné, ale věřte taky prima.

Jako vždy budou píchačky, jablka, čaj, oplatky, kořalička, výhled z rozhledny, pamětní list a samolepka, klavír na nádraží, tričko a suvenýry v našem koutku, plno lidí stejného druhu i zvířecí kamarádi, dost kilometrů pro všechny a možná se opět zúčastní i doopravdický kůň turista, bude veselo. To vše za velmi velmi malý registrační poplatek.

Těšíme se na viděnou již nadcházející sobotu 1.10.

ještě odkazy na čtení a hlavně pro registraci (lenoši nebo ti co mají rádi papírový rituál se mohou zaragistrovat na místě přes formulář)

Registrace

Facebook

Instagram

Fotogalerie

nepřestáváme děkovat
Léčebna EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, Tygodnik Prudnicky - pan Andrzej Deren, positiveJE- pan Kamil Kavka, pan Jindra Kuča, pan Koryťák, WHS automatizace, STOPka Cross market, p. Marek Kostka "Kostka kolobka", Zlatohorsko - kraj pokladů, Město Zlaté Hory, MIC Zlaté Hory, PositivJE, Skauti Zlaté Hory, Studio-4 s.r.o., správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, p. LYACH z Chlumu, Penzion REJVÍZ, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory, Lesy ČR, ALSO, Lyžařský areál Bohema, milí dobrovolníci, všichni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šířící naši zdravou infekci17.8.2022
I LETOS BUDE TRADIČNÍ ŤAPÁNÍ PO ZLATOHORSKU :-)
Honem rychle informujeme, že se připravuje náš/váš oblíbený turistický den kdy se společně projdeme Zlatohorskou vrchovinou. Ano 45. ročník Zlatohorského trekingu "jedna z nejnavštěvovanějších turistických akcí v Jeseníkách" Vás tímto pobízí k poznámce do kalendáře. První sobota v říjnu 1.10.2022. Formulace může být např. "poznáváme zlatohorsko", "tradiční test zdatnosti ZH Treking", "pozor zkusit se nějak vykroutit je to do kopce", ... nebo jen "Jdeme ven!". Tolik věcí se od loňska u všech a všude událo, když máme opět svobodu a nebrzdí nás žádná opatření. Tak doufáme, že si ve víru úkolů a lákadel vzpomenete i na nás. U nás je totiž prima, téměř! 1000 účastníků je naše vizitka i závazek. Jen to válečné hřmění, nás mrzí a připomíná, že není možné zapomínat. Nutí nás opět vydržet další zkoušky, jakoby další kopec déšť a vítr. Zdatní se budeme lépe bránit všem nemocem včetně těch společenských, tak pojďme potrénovat;-)
Zde plakát aby nebyla jen nezáživná písmena:Další informace např., jak náš pochod pomáhá v době inflace a energetické krize někdy příště. Uživatelé jedné ze sociálních sítí, které zvládáme plnit chytrostma FB nebo IG, sledujte je. Kromě toho, že nás dokáží oddalovat, při chytrém využití nám i ledacos připomenou, obohatí a přiblíží.

Také abychom nemysleli, že se věci dějí jen tak samo se, zde ti co nám pomáhají slova měnit ve výsledky v nudném seznamu pracantů.

Děkujeme partnerům!!!
Léčebna EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, Tygodnik Prudnicky - pan Andrzej Deren, positiveJE- pan Kamil Kavka, pan Jindra Kuča, pan Koryťák, WHS automatizace, STOPka Cross market, p. Marek Kostka "Kostka kolobka", Zlatohorsko - kraj pokladů, Město Zlaté Hory, MIC Zlaté Hory, Skauti Zlaté Hory, Studio-4 s.r.o., správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, p. LYACH z Chlumu, p.Pešek z Kiosku REJVÍZ, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory, Lesy ČR, ALSO, Lyžařský areál Bohema, milí dobrovolníci, všichni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šířící naši zdravou infekci


Hezké prázdninové dny venku, přejí pořadatelé :-)

odkazy zde:
Facebook

Instagram

Stránky pochodu

Jestli máte klikání málo prohlédněte fotogalerie a to pak jistě usnete, protože fotky až do roku 2004 teda nedáš:).


5.10.2021
ACH TO BYLO KRÁSNĚ. A PROČ VÁS NEBYLO 1000?
Je to za námi, hurá nebo škoda?


Čeho si letos musel všimnout každý, bylo počasí. Ano, takto vypadá odměna na horách a my všichni měli to štěstí být u toho. Čekali jsme, že přijde mnoho turistů, ale tolik opravdu ne! Po závěrečných opravách se číslo počtu účastníků zastavilo na !!! 945 !!! Každého asi napadne, že k tisíci bylo kousek, samozřejmě i nás.A co by bylo potom? Chtěli bychom 1100? 1500? 5000? 10000? Vzpomínáme na naši metu 300 turistů a taky 500 turistů a teď se blížíme 1000! (pro nás neuvěřitelné).

Naše touha a snaha nás připravila o sny? Ale ne :) Kolik z vás snese frontu na startu a kolik z vás bude chtít s námi šlapat, tolik vás, dokud to půjde, společně se Skautským týmem a dámami ze zlatohorského Svazu žen, rádi obsloužíme. Někdo líže rány, někdo šel pod své možnosti. Někdo se celou cestu chichotal, nebo povídal, někdo neodolal pokušení s kořaličkama... (dobře mu tak). Opět to byl den plný různobarevných zážitků a to se nám líbí.


Na co jsme letos přišli a to je super, že když nás zmíníte na Instagramu, tak si to můžeme nasdílet do našeho vybraného příběhu a máme fotogalerii bez práce :) a hlavně s obrázky které naprosto přesně popisují, jak náš pochod vidíte vy a to je nejvíc a to nikdo nemá a to má jen "náš / váš" Zlatohorský treking. Vychytávka funguje pouze pro uživatele FB a Instagram :(

Výsledky máme zpracované a pokusíme se co nejdříve doplnit ještě naší fotogalerii pro všechny.

Přejeme hezké dny a aby Vám úsměvy, kterými jste nešetřili, vydrželi co nejdéle a nezmizely pod rouškou čehokoli.

příště na viděnou
pořadatelé :)

A kdy to bude?

Přečtěte si prosím jména firem, které si zaslouží vychvalovat a děkovat:

Léčebna EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, WHS automatizace, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, Tygodnik Prudnicky - pan Andrzej Deren, pan Jindra Kuča, Selská Pekárna, p. Kundrát ALSO, pan Koryťák těžba dřeva, STOPka Cross market, pan Richard Havel, p. Marek Kostka, Město Zlaté Hory, MIC Zlaté Hory, Skauti Zlaté Hory, Studio-4 s.r.o., správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, p. LYACH z Chlumu, p. Herman Penzion REJVÍZ, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory, Lesy ČR, Lyžařský areál Bohema, milí dobrovolníci, všichni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šiřící naši zdravou infekci.


1.10.2021
SLUNCE MÁME RÁDI, ALE NENECHME SE JIM ZASLEPIT ;)


Počasí nám pravděpodobně naláká moc hodně turistů.


Na co bychom však chtěli upozornit, na co nezapomenout.

- přijďte včas, na posledňáčky asi nezbydou všechny dobroty:(

- větrovku na kopce vždy sebou!

- kapesník raději také, když vás svítání nebo dosažení vrcholu rozpláče

- naše občerstvení je pouze doplněk, svačinu a vodu na cestu vlastní

- naviguje se každý sám, udělejte si přípravu, prostudujte mapu

- na delších trasách nedoporučujeme loudání

- respirátor do prostoru startu a zbytečně se v prostoru startu nezdržovat

- drobné na startovné, tisícovky rozměňovat nedokážeme

- nezapomenout nabitý telefon a nejlépe i kamaráda

- kdo zvládne, tak se zaregistrujte předem ZDE!

- účastníte se na VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!


4.8.2021
ŘÍKÁME TO PO ČTYŘICÁTÉ ČTVRTÉ a rádi, jste na pochod zváni :)
Moc Vás všechny po roce zdravíme a těšíme se na setkání při šlapání v první říjnovou sobotu. Letos si prosím poznačte datum 2.10.2021 Koho u nás na pochodu můžete potkat? Asi snad všechny. Účastní se malí, velcí, loudači i sportovci, místní i přeshraniční, nováčci i matadoři, pejsci a různá zvířátka a loni s námi šel i kůň! (asi i nějaký ten lidský ale především doopravdický). Jsme prostě trošičku jiní :) V závislosti na počasí Vás bylo třeba i 800 turistů. A že jsme poslední 2 roky měli počasíčko - kdo s námi šlapal, ten ví... :) Plakát už visí. Tak snad všichni, koho zajímá být venku, trochu si máknout a dýchat čerstvý vzduch, jej uvidí. Kdo nemá lajknutý náš FB nebo Instagram, zkuste to a občas na Vás vyskočí připomenutí. Nechceme obtěžovat, bude to jen občas, protože toho na Vás lítá spousta ze všech stran a my právě chceme přinést den v klidu, kdy nebude slyšet techno pípání jen vlastní a kamaráda dech:)Letos byl náš první plakát k vidění až v rakouském nebi na Grossglockner, 3789m vysoko. Moc tímto děkujeme Šimonovi, že i přes střevní potíže při výstupu použil plakát tak, jak jsme se domluvili. Je to moc hezký vrchol a věřte, že cesta k takovým výletům (pokud máte zálibu se potrápit) začíná na menších třeba našich kopcích, kde se dá spousta natrénovat.


Psát by se dalo dlouho, ale slíbili jsme, že budeme struční co to půjde... Jo a ještě nezapomeňte, že se s námi dá i běžet nebo chodit potmě.

Další informace očekávejte. Zde pomocníci.

Facebook

Instagram

Když bude venku pršet a nebudete lítat povenku, mrkněte na hromadu fotek jak to všechno bylo.

FOTOGALERIE

Kolik zbývá času?

POČÍTADLO

REGISTRACE se spustí v září, tak se tím proklikejte zde. www.zhtreking.cz

Udělejte si pěkné dny a těšíme se na ten náš společný.

Děkujeme partnerům!!! partner = ten kdo ti na cestě pomáhá a ty jemu v míře co to jen jde.
Léčebna EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, Tygodnik Prudnicky - pan Andrzej Deren, pan Jindra Kuča, Selská Pekárna, pan Koryťák, WHS automatizace, STOPka Cross market, pan Richard Havel, p. Marek Kostka, Město Zlaté Hory, MIC Zlaté Hory, Skauti Zlaté Hory, Studio-4 s.r.o., správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, p. LYACH z Chlumu, p.Pešek z Kiosku REJVÍZ, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory, Lesy ČR, ALSO, Lyžařský areál Bohema, milí dobrovolníci, všichni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šiřící naši zdravou infekci.


6.10.2020
TAK KOLIK ŽE VÁS BYLO?
Myslíme, že na počtu účastníků v tomto ročníku fakt nezáleželo. Po loňském nonstop dešti, letos nonstop vítr a ne slabý! Abychom letošní ročník uspořádali, museli jsme vyčerpat poměrně velký díl štěstí. Přejeme si, aby náše úsilí alespoň trošičku pomohlo všem 706 statečným turistům utužit zdraví a sebevědomou mysl, tolik potřebných v každodenních starostech, které na všechny čekají a letos navíc vyšperkované těmi virovými.Odkazy:

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

A kdy se uvidíme příště?

SLEDUJTE ZDE!

Přejeme zdraví Vám i vašim blízkým.


2.10.2020
POSLEDNÍ HLÁŠENÍNajdu důvod proč se nezúčastnit?
1. Pochod se uskuteční, vše připraveno (snad jsme odhadli počet účastníků)
2. Bude hezky.
3. Volit můžeme v pátek, nebo i po pochodu.
4. Ti, kteří nevstanou na 3hod. ráno, půjdu mezi 8-10hod aspoň bude vidět na cestu.
5. Aby jste neumřeli hlady, obdržíte malé občerstvení na trase.
6. Startovné Váš rodinný rozpočet neohrozí, ale nějaké penízky sebou (třeba i na suvenýr).
7. Ti, kteří se nestihnou předregistrovat do pátku do 20hod., se zaregistrují mobilním telefonem nebo přes papírový formulář na startu.


X. COVID! Od března pořád stejná písnička. Vzít roušku a chovat se rozumně.


Jestli by vám přišly vhod ještě nějaké informace nezastavujte a čtěte a čtěte, dolů a dolů...:-)
Těšíme se zítra na viděnou!


BUDE NEBUDE BUDE NEBUDE BUDE NEBUDE BUDE NEBUDE
Milí turisté. Dovolte, abychom vás pozvali na další ročník našeho pochodu. Uskuteční se jako vždy první sobotu v říjnu. Poznačte si datum 3.10.,nebo se třeba napojte na naše sociální sítě, ať Vám blížící termín můžeme připomenout.Od března je letošní rok ve společnosti jako z nějakého špatného filmu. Proto bychom Vás chtěli ujistit, že pochod se uskuteční za jakýchkoliv okolností. A to hlavně, protože nevěříme na konec světa - protože náš pochod je nikdy nepřerušená tradice - proto abychom si uvědomili, že příroda je tu nad všemi lidskými problémy, nad všemi zlými časy - protože se nemůžeme schovat do kouta a čekat, až nám někdo hodí drobné - protože chceme být jednou z mnoha malých nadějí pomáhající se nevzdávat - protože si chceme udržet zdravý rozum - protože vám chceme dopřát splnění cíle - protože chceme jít a ne čekat, až nám někdo řekne, běž ... Důvodů je spousta a každý má ten svůj, proč se zúčastnit.

Teď jako nikdy předtím můžeme využít naši výhodu malorozpočtové akce a budeme se připravovat do poslední chvíle. Jiné akce tuto výhodu nemají a chápu, že nejistota jim může vzít vítr z plachet. My i všichni naši účastníci budou jistě dbát na aktuálně doporučená hygienická opatření a to je vše, co s virem budeme dělat.

Od této chvíle už jen optimisticky :-) Počasí bude OK, na loňský ročník raději nevzpomínat, nebo naopak? :-) Skauti a dobrovolníci nám pomohou s vybudováním stanovišť, partneři opět přislíbili materiální podporu a co více potřebujeme. Taky instruktorka Kristýna opět potvrdila účast se svou výukou chůze s holemi. Máte možnost zdarma slyšet jak správně na to.
Tak se snažte nějak k nám na konec světa dostat a projdeme (proběhneme) se spolu.

Abychom nezapomněli, REGISTRACE se spustí co nevidět zde: www.zhtreking.cz
tak se nám ukažte.

Asi dost povídání. Další informace sledujte třeba na:
Facebooku
Instagramu
pro tradiční účastníky je strašná zábava náš foto archiv z posledních 16ti let (jak to všechno letí)
Fotogalerie

Registrace:
www.zhtreking.cz

Buďte zdraví, opatrujte sebe i blízké a hlavně choďme ven. Slunce, voda a vzduch je pro všechny! Jménem pořadatelů Pěčonka Z.

Děkujeme partnerům:
Léčebna EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, Tygodnik Prudnicky - pan Andrzej Deren, pan Jindra Kuča, Selská Pekárna, pan Koryťák, Kofola, WHS automatizace, STOPka Cross market, pan Richard Havel, p. Marek Kostka, Město Zlaté Hory starosta Ing. Milan Rác, MIC Zlaté Hory, Skauti Zlaté Hory, Studio-4 s.r.o., správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, Jídelna ZŠ Zlaté Hory, p. LYACH z Chlumu, p.Pešek z Kiosku REJVÍZ, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory, Lesy ČR, ALSO, Lyžařský areál Bohema, milí dobrovolníci, všichni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šiřící naši zdravou infekci9.10.2019
BLÁTO - CHLADNO - ŠPATNÁ VIDITELNOST. Bylo všechno špatně?
Přišlo Vás 444 odvážných. Děkujeme! tímto za podporu našeho snažení. Snad poprvé jsme rádi,
že jste respektovali jedinou zákazovou značku, kterou používáme :)Když začne být něco těžké, je to těžké a musíš do toho dát víc. Mnohdy ani nevíš, že víc ještě máš. Proč bych to dělal? No protože se může stát, že na konci budeš mít víc než jsi čekal. Prostě co tě neporazí, to tě posílí :) Předpověď hovořila nekompromisně už celý týden. Čekali jsme vítr, který by s předpovědí pohnul. Rouhali jsme se v e-mailové pozvánce, že snad bude po letech aspoň jednou nevlídno. Předpověď se nezměnila ani o chlup a naše "přání" vyšlo. Tímto se omlouváme a už nikdy špatné počasí přivolávat nebudeme. Takže v pátek nádherně, v sobotu v den pochodu déšť během celého dne, v neděli nádherně. No super :), ale akce závislé na počasí to tak asi mají.O to více nás překvapilo, kolik turistů se odhodlalo na "misi" nastoupit. Při vší smůle jsme měli ještě štěstí, že dopoledne bylo jakž takž a co se chystá, jsme všichni pouze tušili. Každý sám si přehodnotil, jak se připravil, bylo to dost nebo málo? Nachystám náhradní varianty - půjdu kratší trasu, popřemýšlím kde bych mohl trasu zkrátit když bude nejhůře, pořadatel mi pomůže, pouze když budu mít úraz - neměl bych jít tedy sám, prostudovat ještě jednou popis trasy a mapu, držet se někoho kdo zná cestu lépe.

No co už, jdeme :) Dopoledne bylo skvěle, tajemně. Ponurá příroda, potůčky byly hlasitější, les šumí jinou melodií. Je pravda, že bláto je, cesta klouže. Ovšem po poledni intenzivní déšť, který dal ochutnat co jsou špatné podmínky a jak to vypadá když se dostaneš do potíží. Únava, chlad, špatná viditelnost, ta pláštěnka či bunda není zas tak dobrá jak jsem čekal, zahučel jsem do blata boty jsou durch, dotykový telefon bez obalu mokrý špatně funguje a rychleji se v chladnu vybíjí ... Každý to zvládá jinak někdo už ví co se děje a jak na to, jiný sbírá drahé zkušenosti. Všichni to však mají těžké.A hle kontrola a mladí skauti se tu krčí pod provizorním přístřeškem z plachet. Kruci tak ti to mají taky sakra těžké, kolik asi hodin tady číhají s čajem, kořalkou, občerstvením a razítkem na turisty. A na Forvize udržují ohěň i v dešti. Klobouk dolů a děkujeme. Všechno na závěr dovézt dolů do města a pouklízet s tím už si pořadatelé poradí.Nebylo nakonec všechno špatně.

Trasu 5km prošla i 80letá turistka z Krnova spolu s třemi několika měsíčními miminky. Je pravdou,
že po probíhající těžbě již trasa 5km nepřipomíná kočárkovou, ale více by ji slušel název "traktůrková". S kočárkem se prostě už nedá projít. Něco budeme muset vymyslet.

Trasu 50km prošli i statečné ženy z Česka a Polska, které k nám vážili dlouhou cestu. Objevili se i odvážní, kteří trasu 50km proběhli. Zaregistrovali jsme polského sportovce, který se před měsícem účastnil dálkového pochodu na 148km, který absolvoval za 45hod (to jenom abychom věděli, že zlepšovat se lze neustále) a padesátka ve špatném počasí byla pro něj zajímavým tréninkovým soustem.

15 a 25km prošli také všichni statečně ikdyž mnohé neminula jízda po zadku. NW velká barevná skupinka rozesmátých hůlkařů. Vyrazit odvážně / romanticky na „Noční šichtu“ se nakonec s ohledem na počasí ukázalo jako asi nej varianta. Ovšem je potřeba pominout vstávání na krutých 2:30 :)

Jeden z polských turistů z 50tky se neskutečně rozplýval, jak to bylo úžasné - "bláto, mlha, déšť prostě něco se dělo, bylo super super super". Na doplňující otázku a nebylo toho bláta moc? Odpověděl bez nadechnutí "musíš plavat, super" :) Letošní ročník jsme také pracovně označili jako "SpartanRace za 50Kč" :)Byly dotazy, jak to zvládli koňe :) Koně zůstali doma, protože jít do takového hodně nepříznivého počasí si musí rozhodnout každý sám a přece jenom za koníka rozhoduje majitel a ten mu to samozřejmě zakáže. Tak se tešíme příště.

Již jsme to několikrát zmiňovali, náš pochod je nejen relax, pohoda, zdravý pohyb. Je to i příprava na velké kopce. Na velkých kopcích je to stejné jen ve větším. Neboj se, ale buď připravený.

Už je to psaní dlouhé, ale prostě letos byl náš pochod jiný a tolik se toho dalo zažít...
(prohlédněte i fotogalerii)

Musíme poděkovat administrátorce Veronice, všem pořadatelům i vám turistům, že jste byli ochotni zkoušet, jak se registruje na místě přes mobilní telefon. V budoucnu bychom od vás chtěli pomoci
(ti kteří se předregistrují už tak činí) se zápisy do našeho systému ať nemusíme všechny přepisovat
(je to pracné a je více chyb). Samozřejmě kdo se bude chtít přihlásit vyplněním lístečku, je to možné. Tato možnost u nás navždy zůstane, tak jako píchačky ze starých časů.

Povšimněte si prosím i partnerů, kteří podporou našeho zdravého pochodování také napomáhají, aby náš krásný neobjevený kraj žil a přiblížili jsme jej i turistům z daleka.

těšíme se za rok, třeba bude sněžit :)

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

Facebook Zlatohorský treking

A kdy se uvidíme? Počítejte s námi :)

POČÍTADLO


Velký dík pro: mnoho turistů pro které to děláme, EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, Tygodnik Prudnicky - pan Andrzej Deren, pan Jindra Kuča, Selská Pekárna, pan Koryťák, Kofola, WHS automatizace, STOPka Cross market, Betina s.r.o., pan Richard Havel, p. Marek Kostka, Město Zlaté Hory starosta Ing. Milan Rác, MIC Zlaté Hory, Skauti Zlaté Hory, Studio-4 s.r.o., správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, Jídelna ZŠ Zlaté Hory, p. LYACH z Chlumu, p.Pešek z Kiosku REJVÍZ, Jarča Patáková, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory, pan Milan Pospíšil, Lesy ČR, ALSO, Lyžařský areál Bohema, všechni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šiřící naši zdravou infekci.11.9.2019
Spustili jsme online registraci pro 42.ročník našeho vašeho pochodu.
K registraci se proklikáte jednoduše z odkazu umístěného vpravo nahoře na našich stránkách nebo třeba zde na odkazu:Registrace dosáhla mírné změny. Zjednodušení, jak jinak :) Po odeslání vyplněného registračního formuláře není potřeba tisknout registrační lístek jako v předchozích letech. Na startu pochodu pak stačí pouze nahlásit své jméno, obsluha si dohledá váš záznam v systému a po uhrazení účastnického poplatku obdržíte kontrolní lístek, píchnete si a vyrazíte vstříc dobrodružství.
Cílem registrace je dostat do systému maximum účastníku bez nutnosti přepisování jmen z lístečků (760 už je fakt dost), které jste dříve vyplňovali a my je občas nemohli přečíst nebo komolíme polská jména a vůbec vznikají chyby. Kdo nevyužije předregistrace přes webový formulář bude mít možnost v den pochodu na startu použít svůj mobilní telefon a zapsat požadovaná data do našeho systému přes něj. Nebude to bolet, ale budete muset podstoupit malou wifi párty. Komu se to z nějakého důvodu nepovede(např. má tlačítkový telefon, zapomněl brýle nebo něco jiného), požádá svého kamaráda nebo jen souseda v davu, který může jeho údaje vepsat do systému za něj (z jednoho telefonu můžete zapsat libovolný počet účastníků). Pokud ani kamarád nepomůže, pomůže samozřejmě někdo z kolektivu pořadatelů.
Už se těšíme a věříme, že se těšíte i vy.

Bude veselo :)
Facebook Zlatohorský treking13.8.2019
Už se to na vás, pro vás chystá :)
Když se řekne "hory" zpozorníte? Když uslyšíte "Zlaté Hory" mírný úsměv? Tak jste to vy!!!:) Právě vám chceme psát, že naše skupinka obětavých chystá 42. ročník tradičního pochodu zlatohorskem "Zlatohorský treking 2019".
Prosím poznačte si. První sobotu v říjnu 5.10.2019 vzít pár známých, domácí mazlíky a vyrazit za sportem a čerstvým vzduchem do Zlatých Hor. Trasy jsou pro všechny verze fyzičky a odvahy. Tedy 5km, 15km, 25km, 50km, noční 25km, 15km s instruktorem Nordic Walking, fitness běh 5, 15, 25km.
Zatím není potřeba se příliš vzrušovat jen si zapsat to datum a možná se trochu rozchodit ať pochod zvládnete dle vašich představ (jste-li u nás na FB, tak ani datum není potřeba značit. Všechno tam odněkud včas vyskakuje).
Kdo by nám chtěl pomoci oslovit ostatní horaly, vezměte třeba plakát na své cesty.Těšíme se a přejeme hezké aktivní dny.

pořadatelé :)
Facebook Zlatohorský treking
11.10.2018
Pochodování 2018 je za námi.
Předně, aby tato informace nezapadla mezi ostatní, děkujeme partnerům, protože nám hodně pomáhají.

Studio-4 s.r.o., Skauti Zlaté Hory, Svaz žen Zlaté Hory, paní Jarka Patáková,
KOFOLA - p. Musila, Edel - p. Svozil, Palírna pod Lipou - p. Žáček, Banot - p. Kuča,
Selská pekárna - p. Štencl, Hotýlek u Pekina - manželé Mokří, Těžba dříví - p. Koryťák,
Zlatý Chlum - p. Lyach, Sokolovna - p. Klemoš, Rosťa Kamler, paní Neugebauerová,
Město Zlaté Hory - starosta Rác, MKZ Zlaté Hory p. Čarnogurská, Kostka Koloběžky,
Tygodnik Prudnicky - Andrzej Dereń, Jídelna ZŠ


Velmi všem Vám turistům děkujeme za překvapivě hojnou účast i o volebním víkendu. Pro nás je 761 rekordní počet, který nám udělal radost, ale přivodil i některé kotrmelce. Naše kotrmelce začaly, když docházely tiskoviny (ani rezerva nezachránila tak velký meziroční nárůst počtu turistů). Díky velké snaze statečných dam u evidence, které svou improvizací mnohé zachránily, jsme skoro vše vyřešili. Nicméně, některé resty zůstaly a dámy musely vyslechnout i rozhořčené komentáře účastníků ... :( K naší smůle kotrmelce v nárazu větru udělala i nebohá časomíra, která se svalila a ještě převrátila. Snad ji dáme do kupy, protože je suprová a jediná na světě. Kotrmelec se zprovozněním vybitého auta, které mělo vyzvednout už trochu prochladlé skautíky a jiné drobnosti, už nestojí za řeč.

Věříme, že turistům se kotrmelce vyhnuly, i když k nim někteří možná na hřebeni a na vytěžené Větrné neměli ve větru daleko. Myslíme, že to je hezká ukázka toho, jak i za slunečného dne musíme mít vždy přibalenu bundu.

Pro ty, co místy bloudili.
Nedá se nic dělat, buď trasu znám (a i místní ve vykáceném lese měli problém), protože jsem nešel poprvé nebo se musím orientovat, jak to jde. Domácí příprava, turistické značky, mapa, náš popis tras, GPS (souřadnice jsme zveřejnili), hodí se i kamarád, který ví kudy jít. Buďme šikovní a nebojme se válčit s orientací v terénu.

Pro ty, kdo přišli pozdě, zavíraly se před nimi kontroly, v cíli na ně už nikdo nečekal a byli ochuzeni o občerstvení. Vyjděte včas, nepodceňujte délku trasy, zvolnit můžete spíše v závěru, nebo příště zvolte kratší trasu. Jdete-li mezi posledními, může se i stát, že na vás nezbydou pamlsky, protože např. jako letos bylo turistů více, než se čekalo. Když budete mít pocit, že byste chtěli vrátit startovné, klidně se ozvěte.

Mimo extra časy běžců, které si můžete vyčíst ve výsledcích, bychom chtěli zmínit ještě jednoho hrdinu. Malinký Peťka Odstrčilík, sotva 5 let (!), dokončil trasu 25 km a ještě měl sílu se usmát na fotografa. Zvládl to i proto, že vyšel včas, šel totiž noční, takže ve 3:00 hod byl u píchaček s mapou v ruce!!! Hezký výkon jeho i jeho doprovodu.

Jistě i tento výkon "malého hrdiny" bychom neměli opomenout. Zdenda měsíc 17ti letý zlatohorský turista dokázal s chlapama vyšplhat na MontBlanc, aby na ledovec připíchnul náš plakát 4810m vysoko (foto níže). Pohyb v takových nadmořských výškách pro teenagery není vhodný, horští vůdci je odmítají. Ani zvolená taktika výstupu s přenocováním ve výšce 4360 m n.m. nebyla vůbec lehká, kde téměř do půlnoci Zdenda roztápěl sníh, aby skupina měla druhý den co pít. Pohyb po suti, na skále, po ledovci a na uzounkých exponovaných hřebenech zvládal i přes únavu statečně. Naštěstí ani žádná z trhlin jej neukradla, kámen netrefil a byl plnohodnotným členem výpravy. Ještě že má z těch zlatohorských kopců natrénováno :)

Jiných zajímavých příběhů bylo mezi vámi plno, a proto jsme také všichni venku, abychom něco zažili. No ještě jeden příběh se k nám donesl. Vyšly si dvě maminky s dětmi na pětku (první ročník jen tak na zkoušku). Šly zvesela s kočárkem, trošku bloudily, na jedinou kontrolu na trase přišly po limitu, takže děti byly bez odměny a ani malování se skauty neměly. Mamince se roztrhl batoh, ztratila peněženku s doklady a kartami (když smůlu, tak pořádnou) maminka naběhala dalších 5 km ve snaze peněženku najít... V cíli bylo ještě otevřeno, takže diplom děti mají a při úklidu se nakonec i peněženka našla (tři dny si ale maminka bez dokladů prožila). Příště prý půjdou 15 km... :)

Dost bylo povídání.

Těšíme se na shledanou :)

Výsledky

Fotogalerie Treking 20188.10.2018
A je to! :)
Kdo čekáte na číslo kolik Vás v tu krásnou sobotu šlapalo na našich pochodech, tak si držte klobouky. Bylo Vás strašně rekordních 761 turistů (maximální účast byla doposud 593 v roce 2016). Náš letošní "kvalifikovaný" odhad to předčilo téměř o 40% (co by za to některé volební okrsky daly). Dnes tedy pouze toto číslo a fotky které jsme zatím sehnali. Jsou zde v galerii a přidáme ještě další. fotogalerie Treking2018


Podrobné výsledky a vyjádření k nespokojenosti některých z Vás čekejte v nejbližších dnech. Předběžně však tušíme, že za problémy, které několik turistů s námi pocítilo, stojí Váš neočekávaně velký zájem.

Hezký den a těšme se ze slunečných dnů :-)
Facebook Zlatohorský treking5.10.2018
Zbývá pár hodin, zde tedy osvěžovací seznam.


Co vzít sebou?
- Dobrou náladu, kamaráda.
- Vhodný oděv a obuv (nejdeme po koberci, ráno chladno, na vrcholcích může foukat, a třeba by už mohlo konečně i zapršet).
- Svačinu a vodu (voda je důležitá a hladovcům by naše občerstvení nemuselo stačit).
- Nabitý telefon.
- Drobné na registraci a možná na pamětní tričko nebo suvenýr.

Jak se připravit?
- Fyzička se hodí vždy a na všechno. Týden před pochodem, ale už nic nezachráníme, takže v klidu.
- Jde se po značených turistických cestách, ale doporučujeme mapovou přípravu (prstem si projet mapu a zamyslet se nad kritickými místy z pohledu orientace) kdo má v mobilu aplikaci s mapou, ten se rozhodně neztratí.
- Noční šichta navíc: čelovka nebo baterka, ještě teplejší oblečení, ještě kvalitnější mapová příprava (záloha může být smartphone s GPS), nespěchat ať není úraz.
- 50km to mají na přípravu nejhorší, ale ti nejsou žádná ořezávátka, takže nic radit pro přípravu nebudeme.

Zvládnu to?
- Trasu 15km vzhledem k tomu, že je to "na celý den" zvládne každý. Zdravé malé děti i senioři. Můžete se častěji zastavovat na odpočinek a třeba i pohledat hříbky.
- Trasu 25km ujde s doprovodem dítě 10let s vlastní motivací (mohou i mladší, ale to vědí rodiče... a také mluvíme o zdravých dětech), musí se jít svižně a není čas na příliš časté a dlouhé zastávky.
- Ti co přemýšlí nad 50km, musí mít zkušenost s 25km, není to sranda. Pocit v cíli, ale za to stojí.
- Když je špatné počasí? Ideální možnost trénovat oblečení a výstroj, pohyb v mokrém terénu, orientaci za zhoršených podmínek ...v "bezbečném prostředí" Na velkých horách se může taková zkušenost při náhlé změně počasí hodit a také zjistíte, že je všechno jen v hlavě :).

Další otázky?
- Zůstat doma? ... je to jednou za rok, tak se zmáčkni :).


Účast na pochodu je na vlastní nebezpečí!!!
Těšíme se zítra na viděnou :)

https://www.studio4.cz/25/propozice.html
Facebook Zlatohorský treking30.8.2018
Po roce opět do Zlatých Hor?!
PROČ NE, je tu pěkně hezky, je tu pěkně dokopce a jsou zde mně podobní, malí, velcí, rychlí, pomalí, hlavně pak veselí.

Chtěli bychom Vám připomenout, že první říjnovou sobotu, která letos připadá na 6.10.2018 vás budeme opět čekat na startu našich pochodů v rámci Zlatohorský treking 2018. Prosíme poznačte si do kalendáře, že 6.října budeme utužovat svaly a dýchat čerstvý vzduch obojí v míře vrchovaté. V této chvíli stačí pouze krátké zamyšlení s kým půjdu?, jakou dálku si naordinuji?, najdu dostatek síly vytáhnout svoje děti (nebo naopak)?, jste-li turistka mám co na sebe?

Trasy na výběr: 5km, 15km, 25km, 50km, běh na 5,15,25km, nočních 25km, Nordic Walking 15km s top instruktorkou

Odměny: počasí jaké nám příroda nadělí (určitě opět parádní), živá vzpomínka na píchačky, občerstvení na každé kontrole díky našim sponzorům (oplatek, jablko, kořalička, buřt, čaj ...), zdarma vstup na rozhlednu Biskupská kupa, procházka s instruktorkou NW, pamětní list, cílový chléb se škvarkovou pomazánkou, cílový nápoj, noční a ranní losování upomínkových předmětů, a každý si může odnést další libovolné množství duševních odměn o které jde nakonec asi nejvíce.

Pro ty co mají rádi energetické tyčinky (zašustit a hotovo) a nemusí omáčku viz výše (cinkání příborů a u toho vloně dýchat) uvádíme odkazy kde by měli zjistit vše co potřebují.

https://www.studio4.cz/25/propozice.html
Facebook Zlatohorský treking

Ať návštěvu u nás pojmete výletně či sportovně, těšíme se na vás všechny. Děkujeme srdečně našim tradičním sponzorům a všem kteří nás podporují.

Přejeme klidný poprázdninový rozjezd a pohodové dny.

pořadatelé :)


POZOR :) Letos jsme plakát vyvěsili nejvýše, ANO na MONT BLANC ! To u nás bude Frantíků, Italů, Švýcarů, Rakušáků, Poláků, Rusů, Ukrajinců, Američanů, Norů ... ty všechny jsme na naší cestě s plakátem potkali :) :) :)


pozn.: A jestli chcete ještě víc číst tak se určitě nezastavujte, níže je informací spousta. Když pominete datumy, tak zjistíte, že některé věci se nemění. Chodit musíme pořád po svých a to je prima :)1.10.2017
Vážení přátelé, do konce registrace nám už chybí necelých 5 dní. Co je ještě třeba udělat? Zkontrolovat, zda jste na seznamu účastníků (hlavně zda ve správné kategorii), zda máte doma vytištěný registrační lístek. Registrace se uzavírá v pátek ve 12:00 A nezapomeňte - pro Noční šichtu je registrace POVINNÁ

http://www.studio4.cz/25/ucastnici.html


25.9.2017

NOVINKA!
V rámci našeho pochodu (tzn. v rámci startovného) se můžete zúčastnit "NORDIC WALKING TOUR 2017". Doporučujeme všem, kteří chtějí zažít a slyšet něco nového nebo se jen zdokonalit v chůzi s holemi.
I chůze může být sofistikovaná! Těší se na vás zkušená instruktorka spíše "profesorka" NW Kristína a její kolegové :-)

 podrobnosti na druhé straně plakátu http://www.studio4.cz/25/2017/ZHtreking2017.pdf


1.9.2017

Registrace je právě spuštěna a potrvá do 6.10.2017 do 12:00, nezapomeňte si vytisknout startovní lístek.

 


26.8.2017
Po čtyřicáté "Ahoj turisté" :-)

Vyrazíme společně první sobotu v říjnu 7.10.2017 do Zlatých Hor?

Stručný postup pro zapomětlíky (jako ve škole): otevřeme kalendáře na straně říjen (platí pro papírové stejně jako pro elektronické), najdeme první sobotu, bude u ní číslo 7. a zakroužkujeme, můžeme přidat poznámku "jde se ven :-)"

Nějak se to nezdá, ale už 40let vás lákáme ven a vy nás těšíte svou účastí. A tak nám dovolte pozvat Vás i letos na pochodování po kopcích na zlatohorsku. Naše kopce jsou hezké, to už nejen tušíme, to už s určitostí víme.  Přesvědčuje nás o tom vaše účast, např. loni se k nám na konec světa vydalo 593 turistů což je za hranicí našich prapředstav a trochu moc nás to zavazuje.

Tras máme dost a každou z nich (mimo 50km) si můžete i zaběhnout. Zde je jejich bohatý výčet: 5km, 15km, 25km, 50km, noční 25km (tady máme pořád problém s obyvateli lesa, takže noční upřesníme) + ZlatoHORSKÝ běh na ... (vzdálenost podle toho kolik si vyberete).

V našich lesích se válčí s kůrovcem, takže kopce místy vypadají  jinak. Traktory lesu dávají trochu zabrat ..., ale kdo za 40let neměl těžké období :-). My ho v tom ovšem nenecháme a projdeme jej, aby věděl, jak máme rádi jeho stín, vůni, výhledy a zážitky, které nám poskytuje.

Abychom nezatěžovali rozptylujícími informacemi, tak již jen pár drobností.

Noční šichta bude/nebude po dohodě s majiteli lesa (když tak si to projdete na vlastní triko?, snad vás nezastřelí nějaký rozvášněný lovec).

Možnost si rekreačně zaběhnout naše horské trasy zůstává jen jsme pozměnili její název z původního "Zlatohorská běhna" na nový méně otazníkový "ZlatoHORSKÝ běh na ..." Ti co mají loňské tričko ještě s původním názvem mají tímto doma raritu :-)Prosíme také o šíření našeho plakátu, ať všichni vidí, že i ve 40ti se dá vesele žít :) Uživatelé facebooku vědí, jak na to a ti kteří by náš plakát (ke stažení zde) dokázali fyzicky dovézt někam kde by mu to slušelo, mají náš speciální obdiv a jejich fotky rádi zveřejníme.

Partnerů, kteří nás podpořili, máme zase o několik malinko více a moc jim děkujeme i za vás. Jestli by náš pochod chtěl ještě někdo podpořit, může nás kontaktovat, jsme připraveni se s ním podělit o slávu i starosti.

Slov potřebujeme mnoho abychom popsali okamžik a tak mrkněte na spoustu obrázků v naší galerii http://www.studio4.cz/25/fotogalerie.html , které mnohdy vydají za tisíc slov.

Další informace předáme příště prostřednictvím FB a našich stránek.

Přejeme hezké dny a těšíme se společný zážitek.

Online registraci již připravujeme a bude spuštěna v pátek 1.9.2017 ve 12:00 a ukončena v pátek 6.10.2017 ve 12:00

pořadatelé :-)


4.10.2016
593 účastníků!

Nejtěsnější, ale přece jen zlepšení. Přišlo o 1 (slovy: jednoho, jediného) turistu více než loni :-) Účast je to fakt náramná, navíc nám zůstala i meta 600 a to se taky hodí jako motivace. Kdo nám s tím, ale pomůže, když počasí už lepší být nemůže? Třeba se nějak více vynasnažíme a zaujmeme více běhny.

Nevíme, jak dopadne Noční šichta, protože je období říje a myslivci nás v lese neradi vidí. I když jsme zodpovědně turisty doprovázeli a problém, rušení nebo jiné trable jsme nezaregistrovali. Možná až na to svítící pracující těžařské auto, které tam asi kvůli kalamitě mělo taky noční. Snad by nám to prošlo, kdybychom příště vyrazili s motorovými pilami. Nebudeme to zlehčovat, protože máme les rádi a snad si nás lesáci taky oblíbí.

Možná změníme 5tku ať nejde tolik po hlavní silnici, ale splnit naše představy "les, kočárek, 5km" je problémek. Na 15tce lépe popíšeme úsek ze svaté Anny k Poutnímu místu. A vůbec se vynasnažíme zlikvidovat všechny starší neaktuální popisy, které se pořád odněkud vynořují. 25tka je úplně parádní až na to zázemí u věže, ale tam nám asi šanci podílet se na řešení nedají. Na výsledkovou listinu 25tky se nám zatoulal náš známý vytrvalec a z našeho pohledu čistokrevná běhna Jirka Veleba, takže tolik na vysvětlenou. Příště mu to manager lépe pohlídá. O 50tce jsme dlouho moc nemluvili, ale ujít 50km je fakt frajeřina, klobouk dolů. Navíc pro někoho kdo třeba není celoživotní sportovec nebo turistický nadšenec. Mladí zdraví a odhodlaní (samozřejmě i starší zkušení) by se k tomu, ale aspoň jednou dopracovat mohli. Věřte, že to jde a možná se vám to i zalíbí.

Ještě pár zajímavých postřehů:

- Skupinka rozverné mládeže stojí mezi loukami na hřebeni Heřmanovice, v dáli je vidět na kopci vyšší strom nebo je to rozhledna? "To je jako ta Bišovka? Tam jako píp půjdem, to si děláš píp píp. Já se na to píp píp." Z bohatýra byla rázem hromádka neštěstí. A jak to dopadlo? Jak jinak, ve zdraví došli :)
- Mmmm špekáček si nedám" (po pěti minutách: vůně špekáčků v nejlepší kondici zaplnila prostor) "Anebo vlastně jo" :)
- Skupinka na noční směně uzavírající startovní pole. "Nejvíc se těším, jak nás začnou předbíhat ti padesátkaři." Na mysli měli ty frajery, kteří vyšli o 3hod později a měli to o 25km delší :)
- Vydýchávací zastávka několika turistů při zdolávání sjezdovky. "To oni jako běží i tady?"
Těch okamžiků bylo na 600, však si vzpomeňte na ten nějaký svůj.
- Jo ještě třeba tento. Paní, asi nějaká  kouzelnice v civilu, konzumuje jablko bez pomoci rukou hmmm  https://www.facebook.com/


No, ale co se nám myslím (mimo zajištění počasí) povedlo, byla naše nová samoobslužná retro časomíra. Takhle si po dlouhém čase nebo naopak poprvé píchnout, to bylo myslím prima. Kdo si první píchnul u nás, máme zdokumentováno a jeho jméno si může každý přečíst. Od teď je celebrita. Přejeme mu, ať to ustojí. Jak to tak cinklo. Mnoho lidí si možná  neuvědomuje, ale je to jeden z nejznámějších tónů (jako například vajíčko z reklamní znělky, nebo třeba ten gong z kina a taky ...) dvou generací Čechů a Slováků. Pozor, ten tón když vás zastihne nepřipraveného, tak se vám může při těch asociacích i zastavit srdce. Možná by si na něj někdo mohl udělat ochrannou známku ® Naše časomíra je tak retro, že některým chvilku trvalo než pochopili, že musí zmáčknout tu páku po levé straně. Nám se, ale líbí a myšlenka, že si to pěkně odstartuje každý sám je prima. Navíc každému (mimo běžce) počítač p. Maršálka odečítal 15min kochání, aby jste nemuseli letět jako blázni např. z Bišovky pro lepší čas. Ještě musíme zmínit, že stroj nám darovala z depozitu firma Velobel a šikovně jej zprovoznil náš pan Milan.

Příští rok má náš pochod parádních 40let. Co budeme dělat? No zase půjdeme. Možná trochu slavnostněji, ale určitě né autem jak se proslýchá o některých na nočním pochodu :)


Teď o partnerech. Je totiž prima, když v tom nejsi sám.

Snad nikoho neopomeneme.
593 turistů, EDEL - pan Adam Svozil a personál kuchyně, Palírna pod lipou - pan Radim ŽÁČEK, HOTÝLEK U PEKINA - manželé Jiří a Iva Mokří, pan Petr Maršálek, pan Karel Packa Nožička, pan Jindra Kuča, Selská Pekárna,  pan Richard Havel, p. Marek Kostka, Město Zlaté Hory starosta Ing. Milan Rác, MIC Zlaté Hory, Skauti Zlaté Hory, Manželé Petrekovi, Kolinc, Studio-4 s.r.o., Rychlebské stezky, správa Poutního kostela Panny Marie Pomocné, Jídelna ZŠ Zlaté Hory, p. LYACH z Chlumu, p.Pešek z Kiosku REJVÍZ, Jarča Patáková, Svaz tělesně postižených Zlaté Hory dámy - Vesecká, Miková, Petrů, Eškuličová, pan Milan Pospíšil, Martin Socha,  Velobel, Lesy ČR, Lyžařský areál Bohema, všechni sdíleči, přeposílači, lajkeři, ústní agitátoři a ostatní aktivní lidičky šiřící naši zdravou infekci


Už dnes se těšíme, tak se taky těšte i když jsou možná vzpomínky na puchýře ještě čerstvé. Sledujte počítadlo (jenom občas) nebo si stačí zapamatovat "nemůžu, protože 1.sobotu v říjnu jdu do lesa"

Přejeme pohodové dny :)
25.9.2016
Čas plyne a "naše" sobota je za dveřmi :)
Informací o čem to celé je a co sebou je na těchto stránkách a také na FB plno. Nicméně připomínáme tyto nejdůležitější.

propozice :
http://www.studio4.cz/25/2016/propozice_2016.pdf

registrace (pozor! pro noční šichtu povinná!): registrace končí v pátek 30.9. ve 12:00
http://www.studio4.cz/25/registrace.html

ubytování:
http://www.zlatehory.cz/ubytovani/d-305748/p1=36192

mapy i v gpx:
http://www.studio4.cz/25/propozice.html

počítadlo pro zvýšení pozitivního napětí:
http://www.studio4.cz/25/index.html

Rizika, na která vás mohou ještě potkat: Mrcha kůrovec žere stromy a tak probíhá masivnější těžba než jiné roky. Možná potkáte nějakou běhnu, tak se neděste, že je někdo rychlejší (mimo jednoho na tom budou všichni stejně). Na noční trase je tma. Bude-li pršet, musím mít pláštěnku. Můžete se dostat do blízkosti doopravdických krav, ale zase nepotkáte klokana. Když nebudete sledovat značení, sejdete z cesty a budete to mít delší. Půjdete dlouho a možná v botách, které vám nesedly a může to bolet. Na další "hrůzy" buďte připraveni a myslete na to, že jdete na vlastní nebezpečí.A ještě dvě téma pro upřesnění.

Časomíra.
Hledali jsme (i s ohledem na různé připomínky a názory) co nejspravedlivější řešení a vymysleli jsme to takto "suprově" :). Pan Milan zprovoznil a nastavil super časomíru, aby odpovídala našim požadavkům. Bylo to něco jak rozklíčovat Enigmu :). Při odchodu si každý účastník označí v časomíře svůj startovní čas ne kontrolní lístek, který obdrží od pořadatelů při registraci. Věřte, že to bude extra okamžik. Někdo se patrně rozesměje, někdo zavzpomíná, jiný určitě bude žasnout nad tím zjevením. Při návratu si opět každý účastník sám označí svůj cílový čas. S takto označený kontrolní lístek předloží pořadatelům, kteří mu vypočítají výsledný čas. Navíc každému odečtou 15min kochání na rozhledně a to je myslím super. Běžci postupují při označování časů stejně, ale odečítat jim samozřejmě nic nebudeme. Předejdeme tak zkreslování časů při čekání ve frontách u registrace a při návratu a navíc bude mít každý svůj čas pevně v rukou sám a ještě se u toho náramně pobaví :)

Kontrola na Biskupské kupě.
Na Biskupské kupě bude samoobslužná kontrola (razítko na provázku). ZDARMA vstup na vyhlídkovou věž po předložení kontrolního lístku a komerční občerstvení v kvalitě, která vám snad bude dostačovat. Vzhledem k tomu, že se dodnes (a už je to hodně let) nikomu nepodařilo vybudovat uspokojivé zázemí, kde by nám poskytli malý koutek pro dva skauty (aby nemrzli nebo je vítr neodvál) budou skauti pouze na Petrových boudách v přístřešku Lesů ČR. V každém případě nevyškrábat se na Biskupskou kupu by byl váš pochod sportovně i zážitkově ochuzen. Tak držíme palce v tom "krpálu".

odkazy pro pobavení:
http://www.studio4.cz/25/fotogalerie.html
https://www.youtube.com/watch?v=Eqqix8CN8eM&feature=youtu.be
co je to "BĚHNA" níže a také na FB

Jojo jde do tuhého. Už se budete muset rozhodnout jakou trasu, koho vezmete sebou, nachystat se a ukázat o čem jsme až doteď jen povídali. S počasím si hlavu nelámejte, ještě nebylo nikdy takové, že by se nedalo dojít.

Držíme vám i sobě palce a těšíme se na setkání :)

 
24.8.2016

Ahoj turisté. Prosíme letos kroužkovat v kalendářích sobota 1.října 2016 protože,

POZOR, POZOR - jde se do hor! :-) Tímto "hodně silným veršem" bychom Vás chtěli opět pozvat pochodovat. Verš se asi mezi skvosty klasiků nezapíše, ale napovídá, co jsme chtěli říci. Jo jo, rok uběhl jako voda a nazrál čas, kdy společně vyrazíme do hor. A nejedná se o jen tak nějaké obyčejné hory, jsou to přece Zlaté Hory a to je minimálně jednou za rok nejvíc.

Kdo by nám chtěl pomoci s propagací, zde je plakát.Stažení plakátu zde

Cesta plakátu je naše speciální zábava, tak jsme zvědavi, kampak se asi letos dostane. Například rok 2013 byl pro náš plakát extra cestovatelský, prohlédněte si galerii na Facebooku

Jinak nabídka tras je tradičně pestrá 5, 15, 25, 50 km, noční 25km + (ZH BĚHNA). No, pro každého něco. Jsou to trasy, které jste někteří chodili, když jste byli ještě malí, nebo to mohl být třeba váš děda který tudy prošel před vámi a taky možná to budou vaše děti, které zde zanechají stopu v blátě. Připomeňme, letos půjdeme již 39. ročník a to už je fakt pěkná tradice, která určitě dojme i toho největšího tvrďáka.

Vzhledem k tomu, že se loňský zkušební ročník "Noční šichty" vydařil nad očekávání, bude tato malá výzva pro dobrodruhy i letos. Určitě mrkněte na Martinovo video , které moc hezky Noční šichtu představuje a když si pročtete text na této stránce níže " manuál pro další, kteří by také chtěli" tak už víte všechno a třeba najdete chuť vstát a ve 3:00 ráno vyrazit.

Novinka 2016 - ZLATOHORSKÁ BĚHNA. Dlouho jsme odolávali, ale je jich kolem nás čím dál více a tak jsme letos pro ně něco přichystali. Jmenuje se to "ZLATOHORSKÁ BĚHNA". Řeč je samozřejmě o obdivuhodných horských běžcích. Zkušeností s různými závodníky, kteří umějí narušit pohodu našich snah o prima chvíle v lese je dosti a proto uvádíme pro koho je "ZLATOHORSKÁ BĚHNA" a jakými pravidly se řídí.

- jde o parádní rekreační nebo tréninkový běh krásnou krajinou. Nejedná se tedy o závod.
- každý / každá "běhna" obdrží pestré pamětní startovní číslo na které bude sbírat razítka z kontrol a bude mu na něj zapsán i výsledný čas.
- start je průběžný individuální (případně se mohou běžci domluvit mezi sebou a vyrazit společně v nějaké skupince).
- na kontrolách bude pro běhny navíc čistá voda.
- běhny budou mít na kontrolách (v mezích možností) přednost před ostatními turisty při získání kontrolního razítka.
- zajistíme fanoušky po celé trase (loni nás na různých trasách šlo téměř 600 turistů) Když na ně nebudete pokřikovat "uhni z cesty", tak vás možná i rádi povzbudí :-) Doporučujeme běžcům startovat co nejpozději, ať si užijete společnosti.
- časy měříme dle našich technických možností tzn. čas startu zapíšeme dle naší oficiální časomíry "zelený budík" případně dle přání běžce. Cílový čas stanovíme dle naší oficiální časomíry "zelený budík". Jsme schopni výsledný čas upravit dle vlastního měření běžce. Upozorňujeme, že jakékoli zkreslování výsledného času je pouze problém běžce a vzhledem k tomu, že nerozdáváme zlaté medaile, může při zkreslení výsledku vyhrát pouze vlastní ostudu.
- běžci se mohou zúčastnit na trasách 5, 15, 25 km.
- každý se účastní na vlastní nebezpečí (účastníci akce nejsou pořadatelem pojištěni). Nabízíme pomoc na telefonním čísle pořadatele.
- akce se uskuteční za každého počasí (není tedy vhodná pro sportovce z cukru).

Snad pro začátek stačí a další informace budeme přinášet postupně na FB a našich stránkách. Pozn.: Facebook se nám v posledních letech projevil jako nejoperativnější místo pro informace, tak doporučujeme lajknout, ať vám nic neunikne. Odkaz na Facebook.

Přejeme hezké dny a moc se těšíme, až společně v sobotu 1.října vyrazíme.

pořadatelé :-)


07.10.2015

A je to! Dobojováno:-) 600 – 8 = 592
Opět jsme překonali rekord, letos se pochodu zúčastnilo 592 turistů. Nebo že by bez osmi 600? Letošní ročník ozvláštnila především myšlenka nočního pochodování. Byl to jen takový nápad, ale dopadl nad očekávání. I když musí člověk po Noční šichtě chvíli absorbovat "časový posun", určitě to stálo za to a alespoň jednou by měl noční vyzkoušet každý dobrodruh.

Zde manuál pro další, kteří by také chtěli:
Úspěch se začíná tvořit jako u všeho na začátku. Nutno uvěřit budíku, že se nezbláznil a vyskočit z postele. Chvíli se soustředit na rovnováhu, ať vás to nehodí zpět do magnetického tepla pelechu. Divné pohledy sousedů, kteří mají špatné spaní, silnici jen pro sebe, registrace, uf kde se tu všichni vzali?, že by stejně blázniví? Nějaké předstartovní formalitky. Triko a čelovku většina nedostane, ale někteří mají přece jenom při noční losovačce štěstí.

Jde se. Ze začátku je to sranda putuje velká skupina ještě osvětleným městem. Vchází se do lesa, už je tma jako v noci. Pořád je ale vidět spousta světýlek, takže jen nezapacknout o kořeny. Je slyšet štěbetání, "já mám hlad, proč mi to nesvítí „do píp“, nechcete trochu zpomalit?, vstávalo se mi celkem dobře, ...". A už je tu první kontrola. Zlatorudné mlýny za svitu měsíce, jak romantické. Šumí potok, početný zástup s čelovkami disciplinovaně čeká v řadě u razítka na kontrolním místě osvětleném mihotavým světlem malé lucerničky. Skupina se razítkováním začíná dělit. Jo kamarádi, musíme začít myslet kudy. Ještě jsou k zahlédnutí světýlka turistů vepředu, kteří udávají směr, ale také nějaká světýlka putují na druhém břehu potoka v protisměru. Tak to je prča, už to začíná. Další kontrola s razítkem a přichází čertovské stoupání. Projevuje se výhoda nočního pochodu, není vidět ten velký kopec. Takže i když po sjezdovce, tak celkem zvesela. Přichází místa, kde bylo potřeba býti ve střehu a pokusit se udržet správný směr. Nápovědy v podobě světýlek souputníků se vytrácí. Peloton se dělí na malé skupinky. Každý teď jede za své. Někdo spěchá na snídani, někdo se poflakuje a fotí. Tempo většiny turistů však řídí jejich kapacita plic a intenzita bolesti různých částí nohou. Je dost času vstřebávat mnohé úžasnosti. Blikající psy, příliš brzy umírající čelovky s baterií, která to vzdala, mezi stromy jasné až letní nebe, ticho podobné jako ve dne (v tom je les přívětivý pořád), někdo šíří zvěsti o medvědovi. Značky na stromech jsou dobře čitelné i teď v noci ve světle čelovek, na hřebeni výhled na svítící „metropole“, … .

Opečený buřt tak brzy po ránu někdo vynechává jiný je drsňák (věří, že to jeho žaludek zvládne) a rituál si nenechává ujít. V každém případě noční oheň (samozřejmě pod kontrolou) je úžasný. Začíná se rozednívat, vychází slunce a my se zamýšlíme nad tím, co je tak samozřejmé. Ťape se dál. Na rozhledně tak brzy nikdo není, kiosek funguje, stavba nestavba chaty pořád nastejno, tak sypat dolů. Pozor, z toho krpálu se musí opatrně. Jeden turista si z pochodu odnáší nejen pamětní list, ale kvůli kotrmelci i dlahu. Přejeme brzké uzdravení.
Jiní sotva vstávají, ale Noční šichta už má hotovo. Samozřejmě, že to hlavní teprve přichází. Na cestě jsou obdivuhodní 50tkaři a na pochod se vydávají ostatní, kteří měli za úkol 25, 15 a 5km. Noční šichty se zúčastnilo 137 turistů, což byla +- pětina všech účastníků. Nicméně byli to naši "pionýři" a prošlápli cestu nočním živlům i pro příště. Tak si zmínku o sobě zaslouží. Děkujeme milí odvážní.

Turisté na denní hlásili, že les byl letos nějaký jiný. Listy byly většinou ještě zelené naopak spousta popadaného jehličí. No to by nám objasnil asi někdo, kdo ovládá lesovědu lépe než my neznalí konzumenti lesních výhod. Asi to bude mít souvislost s tím, že v létě bylo v Jeseníkách jako v Řecku. Jaký bude les příští rok? Těžko odhadnout, ale určitě ho půjdeme zase omrknout.

Děkujeme starým i novým spolupracovníkům, počasí a především všem, kteří se odhodlali vstát a jít.

těšíme se na shledanou :-)

30.9.2015

Jak se připravit a co vzít sebou?

1. dobrou náladu

2. kamaráda

3. vhodný oděv a obuv (nejdeme po koberci, ráno chladno, navrchu může foukat, a třeba by už mohlo konečně i zapršet)

4. svačinu a vodu (voda je důležitá a hladovcům by naše občerstvení nemuselo stačit)

5. nabitý telefon

6. mapová příprava (prstem si projet mapu a zamyslet se nad kritickými místy z pohledu orientace) kdo má v mobilu aplikace mapy.cz, ten se rozhodně neztratí

7. Noční šichta navíc: čelovka nebo baterka, ještě teplejší oblečení, ještě kvalitnější mapová příprava (záloha může být smartphone s GPS), nespěchat ať není úraz

8. 50km to mají na přípravu nejhorší, ale ti nejsou žádná ořezávátka, takže nic radit nebudeme

9. můžete projít i starší příspěvky, třeba vás něco inspiruje

  

Jak vypadá samoobslužná kontrola?

Je to plakátem označené místo, kde je plastová krabička v ní poduška a razítko na provázku (taková keška). Každý si svůj kontrolní lístek označí sám. Funguje to takto na trase 50km už několik let. Doufáme tedy, že nikdo nebude dělat těm co přijdou po něm trable v podobě poničeného razítka.


29.9.2015

POZOR malá ZMĚNA: "kontrolu na Bišovce nahradí kontrola na Petrových boudách"

Vzhledem k tomu, že se nám letos nepodaří vybudovat dostatečně kvalitní zázemí pro kontrolu na Biskupské kupě, bude kontrola pro trasy 25km, 50km přesunuta na Petrovy boudy. Pro Noční šichtu samoobslužná kontrola na Bišovce zůstává. Trasy pochodu se tímto nijak nemění. Vstup na věž bude i letos po předložení registračního lístku zdarma, takže kdo chce tak ať toho určitě využije. Díky přesunutí kontroly bude změna také v tom, že na pamětním listu nebudete mít vrcholový čas z Bišovky, ale skutečný celkový čas. Opravili jsme popisy tras http://www.studio4.cz/25/2015/popis_tras_2015.pdf

Pro vás turisty to doufáme žádná komplikace nebude.

 Podle rosniček má být hezky, tak se těšte. My se taky těšíme:)


27.9.2015
S pamětníma tričkama je to jako vždy. Je možno si je prohlédnout, vybrat velikost, barvu ... a zakoupit při registraci nebo na konci vašeho pochodu v MIC. Doporučujeme ale trička zakoupit před pochodem kvůli výběru motivů i velikostí. Jiné je to v tom, že letos budeme na stratu nočního pochodu a na startu 50tky losovat vždy 3 trička (takže prima nová šance). Rozdá

vat trika účastníkům 50tky letos nebudeme :( Losovat se bude vždy pět minut před oficiálním startem


17.9.2015

 


3.9.2015

Unavilo Vás letní horko? Máme pro Vás lázně :-)

Dobrý den. Opět se nám přiblížil den "D" tak posíláme vzkaz "kroužkujte v kalendáři první říjnovou sobotu 3.10.2015". Přichystali jsme opět trasy, krásnou krajnou, do kopce i z kopce, společně s přáteli starými a třeba novými. Prostě lázně pro tělo i ducha. A protože svět neustále po něčem touží, připravili jsme pro vás i my něco co se musí zkusit. Noční šichtu. Kdo by po tom toužil stát na startu v čase kdy se po venku potulují jen týpci, kteří nějak zapomněli v kolik se chodí domů? Klopýtat po tmě lesem a v čert ví jakém počasí? Třeba dobrodruzi a to vy aktivní lidičky možná jste. Tak zde pár pravidel pro "Noční šichtu":

  • účast pouze pro předregistrované

  • občerstvení v balíčku na startu

  • pro prvních 10 registrovaných zdarma čelovka s logem "ZH Treking" (na startu budete informováni zda jste byli mezi prvními 10ti).

  • kontroly samoobslužné: Pekin,  Heřmanovice hřeben (Vorwiz) - zde nám možná odvážní skauti rozdělají oheň, Bišovka

  •  účast na vlastní nebezpečí, pro tuto trasu to platí dvakrát!

  • úkol po trase za jehož splnění předem děkujeme: vyfotit, kde jste měli štěstí zahlédnou východ slunce a nasdílet na náš FB

  • jdeme za každého počasí

Jestli se nějací odvážlivci najdou tak to se moc těšíme na 20, 30, 50 ... světlušek kráčejících tiše lesem a když začne svítat (ten pocit znají pouze účastníci 50tky) to bude teprve nevšední podívaná.

 Na úvod jsme chtěli upozornit na datum a představit tuto novinku. Ještě informace, plakát a registrace je i v polštině. Více nebudeme zdržovat. Další informace přineseme následně zde na stránkách nebo na Facebooku.

 sportu zdar a mějte pohodové dny

 za pořadatele Pěčonka Z.

 
22.8.2015

Tak a je to tady skoro po roce

Je to záhada, naše počítadlo se opět blíží k ńule, do našeho pochodu zbývá už jen několik dní, máme pro Vás dobrou zprávu, všechny systémy fungují a my spustíme REGISTRACI on-line jako každý rok, letos máme o jednu trasu navíc a pro "noční šichtu" je registrace povinná. Takže se můžete těšit na 3.9.2015 a ve 12:00 bude "onlajnačka" spuštěna. Plakáty v češtině i polštině, popisy tras si již nyní můžete prohlédnout v sekci http://www.studio4.cz/25/propozice.html


1.10.2014

Tak a je to tady!
( počítadlo téměř dopočítalo http://www.studio4.cz/25/index.html )

Co říci, když jsme vše pověděli již loni a předloni a 34krát před tím:) To, že se těšíme a že bychom byli moc rádi kdyby dorazilo hodně dětí, protože jim tím zkusíme pomoci nebát se "dálky". Tatínci a maminky popostrčte ty svoje počítačové miláčky.
Taky budeme testovat nový systém registrace a zpracování výsledků, který pro nás připravil věrný turista a letos i člen přípravného týmu p. Maršálek. Okolí MIC se místy podobá staveništi, ale ti všímaví určitě zaregistrují i novou dlažbu a vytuší, jak to u nás asi bude vypadat, až se všechny práce dokončí.Obr počasí
Jaké jsme objednali počasí? Pomalu se stává tradicí, že jej máme supr a letos to vypadá zase tak. Kdy my si vyzkoušíme ty nepromokavé bundy, klouzající kameny a v nejlepším případě hubu od blata to teda nevím. Nepodceňujte však ranní mlhu, případnou změnu počasí a vítr na Bišovce a určitě přibalte teplejší kousek. Také přijde vhod sušenka nebo kousek čokolády a hlavně zásoba vody. Na trase bude občerstvení i buřt na 25tce, ale přece jenom kdyby náhodou. K zakoupení budou pamětní trička. Letos zase trochu jiná a další upomínkové předměty.

Chytré telefony mohou pomoci v případné nouzi. Můžete si do něj stáhnou třeba mapu z našich stránek, nebo jestli máte OK baterku použijete některou z online služeb pro turisty.
Stále se ještě můžete na náš pochod registrovat online a to do pátku 12:00, nyní je Vás již téměř celá stovka předem přihlášených. Pomáhá nám to při administrativě, tak to zkuste.

http://www.studio4.cz/25/registrace.html  http://www.studio4.cz/25/ucastnici.html

Onlinenisti nezapomeňte svůj registrační lístek. Jo a ještě by pomohlo kdyby jste měli mince "dvacky", protože děti startují za 20 Kč a dospěláci za 2x20 Kč.
Máme v plánu, že bude dobře. Tak vezměte dobrou obuv, dobrou náladu, dobré přátelé, fotoaparáty a krásný baboletní den se musí zdařit.

v sobotu na viděnou :)


24.9.2014

Přihlášky běží plným proudem, už je Vás více jak 50, svou výhodu pocítíte určitě na startu - a pro ty, co si nejsou jisti, zda svou přihlášku odeslali, jsme vytvořili malý seznam, více na http://www.studio4.cz/25/ucastnici.html


11.9.2014

 Kdo chce může jít 4.10.2014 ZT v doprovodu zkušené instruktorky NW


8.9.2014
Hezký den turisté

Jak jsme slíbili, tak připomínáme. Už jen "hodně málo"  http://www.studio4.cz/25/ zbývá do startu 37.ročníku našeho malého, velkého pochodu. Kdo už u nás byl tak ví, co ostatní ne. A ti ostatní, když k nám dorazí, tak zalapou po dechu. Takové kopce, podzimní barvy, buřt, štamprlku, instruktorku NW, tričko za odměnu, dobrou náladu a taky muchomůrky ještě neviděli (a jestli ano, tak to bylo v televizi a to se nepočítá).


Mrkněte na plakát http://www.studio4.cz/25/2014/plakat_Treking_2014.pdf a víte vše co je pro tuto chvíli potřeba. Také můžete prohlédnout fotogalerie http://www.studio4.cz/25/fotogalerie.html a náš facebook https://www.facebook.com/pages/Zlatohorský-Treking/164013270311971 Na FB brzy očekávejte jednu extra fotku, kterou žádná světová agentura nemá!!


Poděkování patří: Studio4 s.r.o., Skautský oddíl Zlaté Hory, Sanatorium Edel, Palírna pod lipou p. Žáček, Město Zlaté Hory, Správa věže p. Petřík, Klub českých turistů, Tygodnik Prudnicky, Hotýlek U Pekina, Restaurace Sokolovna p. Nožička, Banot maso - uzenina p. Kuča, …

Těšíme se na shledanou. pořadatelé


1.9.2014

A je to tady, prozkoumali jsme, zda funguje spojení, "ořezali tužky", připravili dlouhý papír a již čekáme na Vaše přihlášky. REGISTRACE byla spuštěna. A to, že se to určitě vyplatí, není třeba připomínat. Jako účastník předchozích ročníků vím, co je to hledat přihlášku, tužku, místo k vyplnění a čekat ve frontě. Tak neváhejte (PM)

Dotazy na přijetí přihlášek směrujte na e-mail: petanek.marsalek@centrum.cz


 

26.8.2014

Po roce opět srdečně zdravíme. Je hřibová sezóna tak jsme na plakát dali muchomůrku a nebo protože se nám prostě líbí?. Je to jeden ze symbolů našeho pochodu. Každý pozorný fotograf má z našeho pochodu podobný záběr.

Věříme, že jste léto strávili tak jak jste potřebovali. My máme za sebou bohužel i velmi smutné události, které prý k životu patří, ale člověk si to neuvědomí dokud neprojdou kolem něj. Žádná slova to nespraví a tak nezbývá než jít dál a pokusit se znovu najít radost. Toto byla naše poslední smutná zpráva.

Teď tedy ty dobré. Pan Maršálek náš dlouholetý fandy se nabídl a připravil pro pochod nový program pro zpracování výsledků, který bude i sám obsluhovat čímž nám velmi pomůže. Také budeme mít upravenější prostor startu, protože je součástí 2.fáze revitalizace zlatohorského centra.

V této chvíli máme úkol pro naše dobrovolné agenty pod pracovním názvem "pověste muchomůrku". Máme totiž připravený plakát a prosíme o vyvěšení, sdílení a jiné zviditelňování kde jen to půjde. Ten loňský putuje do dnes (cesta plakátu)

Je to k neuvěření, ale plakát již přes rok doprovází dobrodruhy Lucku a Martina na cestách po světě. Jde o super příběh pro náš pochod. Nenechejte se tím, ale nijak ovlivnit. Na rok odjet si může dovolit málo který turista. Nám stačí i fotka od vás ze slévárny, vašeho supermarketu, rozhledny, školy .... Každou povedenou fotku vystavíme na FB a autora odměníme hrníčkem. Nezapomeňte se podívat na vaše loňské i starší výsledky a fotografie, které na našem webu uchováváme.

Dejte do kupy tým, termín 4.10. je jasný a těšte se na nás. Věřte, že my se na vás těšíme :)

 

Stažení plakátu zde


 
3.10.2013

Za chvíli se dveře otevřou a společně vyrazíme :).

POZOR nejedná se o SUPER slevu v MEGA marketu, ale o PRIMA den na horách. Z naší strany hlásíme skoro připraveno, bez adrenalinu "na poslední chvíli" se akce asi nedělají :)

-


Pro nováčky a pro připomenutí mazákům pár tipů co je dobré pořešit z vaší strany:
- kdo to zvládne? trasu 25km ujde dítě 10let (mohou i mladší, ale to vědí rodiče... a také mluvíme o zdravých dětech)
- ti co přemýšlí nad 50km, musí mít zkušenost s 25km
- sebou hlavně vodu a taky svačinu (občerstvení na trase je pouze na přilepšenou), drobné na registraci a možná na pamětní tričko
- vypadá to na pestré počasí a to je prima, takže do batůžku vše co je potřeba. Ráno možná uvidíme mlhu a zažijeme chlad, třeba se poštěstí i deštík. Možná by se nám to po těch extra slunečných ročnících i hodilo, ať otestujeme bundy, boty, orientaci za zhoršených podmínek ... a hlavně zjistili, že je všechno jen v hlavě :)
- trasy vedou po značených turistických cestách a letos dostane každý účastník i mapu, takže jistě nezabloudíte, ale pro jistotu nabitý telefon sebou
- zůstat doma? ... je to jednou za rok, tak se zmáčkni :)
- účast na pochodu je na vlastní nebezpečí!!!

Každého z vás čeká příběh, jaký asi bude ....???


Těšíme se na viděnou :)

stojí za pozornost:
cesta plakátu
loňské a starší fotografie
informace k pochodu
Facebook


20.8.2013

První sobota v říjnu, "jen zdánlivě obyčejný den".

Naši staří známí nezaváhají, nováčkům napovídáme,"už po třicáté šesté". Bingo!

Tradiční zlatohorský pochod. Letos se s malými i velkými turisty uvidíme 5.10.2013 Trasy zůstávají 50 sportovní, 25 klasika, 15 pro hodně malé a pamětníky, 5 km kočárková. Plakát je letos barevnější,


těšíme se, kam až se dostane. Zde malá inspirace z loňska na Facebooku.Plakát tedy stvořen a postupně doplníme další potřebné informace. Ještě odpověď na oblíbenou otázku. Ve startovném bude buřt, čaj, opatky a jablko, kořaličky, pro některé tričko, letos i barevná mapa a další. Taky doufáme že bude hlavně dost vás nadšených turistů. pozn. loni jsme to trochu přehnali s nádherným počasím, tak vás teda bylo (bez čtyřiceti půlka z tisíce) Registrace je zprovozněna a někteří ji už využili. Kdo je čtenář může číst i loňské zprávy u nás je pořád všechno pravda.

Děkujeme.


Těšte se, těšíme se :)


starší dokumenty 2012

10.10.2012

Všeho bylo nad očekávání a ještě něco navíc

Zlatohorský treking je za námi. Nebyli jsme žádná malá partička, nýbrž 475 hlavá parta. Měli jsme extra počasí, barvy podzimu, které jinde na světě vidět nejsou, trasy pro malé i hodně silné, rekordní účast, buřty i kořaličku, dokonce letos nechyběl žádný formulář ani pamětní list.

A navíc jsme ochutnali místy silný vítr (taky zkušenost), stali jsme se testery a "vidíme", že Palírna pod lipou má destiláty kvalitní a chutné. A nejzajímavějším bonusem byly hříbky. Nebyl snad nikdo, kdo by o nějaký nezakop. Zodpovědná byla tradičně pomoc malých skautů a děvčat v naší kanceláři.

Ale na druhou stranu jsme si vědomi, že budeme muset zpřesnit popis trasy u Zlodějských luk a nad poutním místem. Víme, že na Zlatém Chlumu se zajiskřilo mezi některými turisty a správcem, ale snad se jim nálada brzy vylepšila, vždyť to mnohdy nestojí za to. Taky trička se letos nějak zalíbila a nakonec pochyběly. Ani černá s černou nezůstala.

Samozřejmě to byl den kdy se odehrála spousta osobních příběhů a setkání. Byly vaše, takže o nich můžete vyprávět jen vy. O co se s námi podělili turisti z Dolního Újezdu, byla vzpomínka na pana Jaroslava Bicana. Loni nejstarší účastník na trase 25km, byl také Sokol a velký sportovní nadšenec. Nemoc si však nevybírá a letos pan Jaroslav s námi už být nemohl. Jeho přátelé však dorazili a pokračují tak na cestě, propagace sportu a zdravého pohybu. Je to smutný příběh, ale i ty patří k životu a nám ostatním nezbývá než jít dál.


Pár sportovních výsledků. Připomínám v těžkém terénu. 50km za 4:46 J.Veleba, J.Řeháček. 15km za 1:23 K.Swieca (dívka z Polska). Celý den nelze napsat na pár řádků, tak už jen pár střípků. Na dětskou trasu 5km se vydali nejen malé děti, což mile překvapilo. Poutní místo je fotogenické. Jitek i p.Maršálek své trasy zvládli. Vážíme si zájmu polských turistů. Na chvíli se víla zjevila. Fotek mohlo být více, ale jsou veselé. Někdo šel 50km poprvé, někdo naposled. Přes 500 samolepek se rozletělo po Moravě a polském pohraničí. Plakát visel na hradě . . . Kdo chce být ještě více informovaný a chce náš pochod podpořit, tak může olajkovat stránku na Facebooku.


příští rok v sobotu 5.10.2013 na shledanou :)

Děkujeme za podporu:
Studio-4 s.r.o., Skautský oddíl Zlaté Hory, Sanatorium Edel, Palírna pod lipou p. Žáček, Město Zlaté Hory, Správa věže p. Petřík, Klub českých turistů, Tygodnik Prudnicky, Hotýlek U Pekina, Restaurace Sokolovna p. Nožička, Pekařství p. Popek, Banot maso - uzenina p. Kuča, p. Hlaváček, Paní Jarka, Jaňulka od Fedi, Peťka, Agi.10.9.2012

Vyšlápnem v sobotu 6.10.2012!

S 35tkou na zádech se mezi HIP-HOPery nechytneš, ale ještě pořád je můžeš přesportovat. A taky se tak děje dospěláci na našem pochodu drtí omladinu :( . . .

Pětatřicítka je ovšem i věk, který se dá závidět. Ta kombinace krásy, síly a zkušeností je skvělá. A tento věk si letos prožije i náš/váš pochod. V tak trochu jubilejním 35. ročníku pochodu jsme se tedy rozhodli pokusit se o nemožné. MÍT VÍCE DĚTÍ. Již pár let na našem pochodu sledujeme, že zájem o tak jednoduše krásnou zálibu jako je chůze, výlet, pochod, cesta na vrchol nebo jak to nazvat, potěšitelně stoupá. Ovšem nelze si nevšimnout, že dětí do 15let je sakra málo. Třeba loňský poměr 72 omladiny / 387 dospěláků je "špatně". A není to tak úplně chyba mladých. Vezměme je sebou nebo je aspoň vypravte!!! Co by mělo mít dítě a omladina na pochod?: pevnější tenisky nebo pohorky, svačinu, vodu, nabitý telefon, bundu i když to vypadá na pěkné počasí, pláštěnku, 20Kč, dobrou náladu a to je vše. Dobrá nálada není u dětí úplně podmínkou, protože když není po ránu, tak se velmi brzo dostaví :) Abychom tuto myšlenku podpořili, letos poprvé jsme připravili trasu 5km pro nejmenší a taky kočárky. Pozor tato trasa je opravdu pouze pro malinké děti. Děti školou povinné (už od prvňáků) bez problému zvládnou 15km a ti zdatnější 25km. Informací o tom co se dá zvládnout, co vzít sebou a důvodů proč jít s námi, jsme již napsali spoustu. Tak se můžete začíst i do starších příspěvků. Pro názornost pouze jedna fotka dětí, kteří urazili 50km (pozor nezkoušet bez zkušeností).


Zkusíme letos ještě vylepšit administrativu na startu a hlavně v cíli. Tradniční trasy 25 a 50km jsou beze změny, trasa 15km je nová (s trochu menším kopcem). Ostatní jako je drobné občerstvení (včetně kořaličky), upomínka (triko nebo hrníček) pro 50tkáře, pamětní list a snad i počasí, které bylo loni neuvěřitelné, ponecháme beze změn.

Na našem webu www.studio4.cz/treking najdete další potřebné informace a taky fotky. Online registrace www.studio4.cz/25/registrace.html funguje a děkujeme těm kteří ji již využili (máme aspoň trochu představu co nás čeká). Kdo chce být ještě více informovaný a chce náš pochod podpořit, tak může olajkovat stránku na Facebooku. A to je zatím vše. Teď nemusíte dělat nic jen tečku do kalendáře "Sobota 6.10.2012 Zlaté Hory"


Těšíme se na vás mladé, ale i na vás zkušené :).

Když má mít něco tradici je potřeba, lidi na které je spoleh. I my takové máme:
Studio4 s.r.o., Skautský oddíl Zlaté Hory, Sanatorium Edel, Palírna pod lipou p. Žáček, Město Zlaté Hory, Správa věže p. Petřík, Klub českých turistů, Tygodnik Prudnicky, Hotýlek U Pekina, Restaurace Sokolovna p. Nožička, Pekařství p. Popek, Banot maso - uzenina p. Kuča, Plastkon Mikulovice, prodejna Ovoce zelenina Zlaté Hory.23.8.2012

Určitě se podívejte na akci polských sousedů, turistů z Prudniku.
10. ročník Prudického dálkového pochodu
se uskuteční v sobotu 8. září 2012.
http://prudnickimaraton.wordpress.com
Plakát máme i v češtině.


Díky a přejeme, ať se vydaří počasí.


17.8.2012

Zdravíme naši milí turisté.Ať vás kroky letos zavedly kamkoli, věříme, že jste cesty zvládli bez potíží, nedej bože úrazu. I letos totiž máme s vámi plány.
Blíží se konečně první sobota v říjnu (letos vychází na 6.10. - zde běží odpočet) a to je den, kdy vyrazíme už po pětatřicáté na krásné podzimní kopce na zlatohorsku.
A sami tam být nechceme. Určitě jste vyčerpaní z vydařené Olympiády, ale posbírejte zbytky sil, udělejte si značku do kalendáře a užívejte druhý poločas prázdnin. Pořád nás trápí málo sportujících dětí a tak jsme letos nachystali i trasu 5km (pro nejmenší a kočárky s trochou snahy).
Taky trasa 15km bude jiná i když nemůžeme slíbit, že by nebyla aspoň kousek do kopce. Věříme, že tato opatření pomohou dětem a mládeži, aby nás dospělé na pochodu aspoň jednou přečíslili. Je fakt, že k tomu budou potřebovat i rodiče, aby je doprovodili nebo aspoň vyprovodili, ale ti to pro ně jistě s radostí udělají. No prostě musí být dětí hodně, ať máme za čas třeba komu fandit na Olympiádě a ať je v našich dětech zdravý duch a ne tuk.
Připravili jsme plakát. Kdo nám bude chtít pomoci, ať jej vyvěsí a nebo pošle kamarádům turistům. Loni se nám podařilo vyvěsit plakáty opravdu na extra místech a možná i proto byla ta extra účast neuvěřitelných 460 turistů. Tak uvidíme letos, kam se plakát dostane. Jestli se vám podaří jej dostat někam vysoko nebo daleko, tak nám pošlete fotku tu nejoriginálnější určitě odměníme. ZDE je loňská inpirace :)
A taky kdo olajkuje náš facebook, budou ho zprávy o pochodu navštěvovat i tam a má to poruce.

Těší se na Vás pořadatelé .


starší dokumenty 2011

6.10.2011

Zažili jsme léto v barvách podzimu.


Počasí se předvedlo v té nejzajímavější kombinaci, takže se na přírodu stála fronta. A ta naše byla letos hodně dlouhá. Tvořilo ji 458 turistů a 4 pejkové a to nelžu. Rekord v počtu účastníků překonal všechny dosavadní účasti o 40%. Stastikové by jásali, my jsme se potýkali s provozními potížemi.
V naší fotogalerii je mnoho fotografií - asi 340. ZDE jsou naše fotografie, další na prudnicka.pl, picasaweb, nebo petanek.org. Jednoduchým výpočtem dojdeme k tomu, že tam nemohou být všichni, ale snad v galerii najdete zrovna ten váš oblíbený obličej. Za fotografie děkujeme především turistům z Polska, kteří nám ochotně zaslali odkazy. Dále bychom psát nemuseli, protože ty obrázky mluví za vše ...
Pár sportovních výsledků: Swieca Kataryna z Glucholaz 1:01 hod. - trasa 15 km (10 km), Staněk Václav ze Zlatých Hor 2:13 hod. - trasa 25 km (22 km), Gwiazdoni Kataryna z Prudniku 3:26 hod. - trasa 25 km (22 km), Zapletal Petr ze Zlatých Hor 6:21 hod. - trasa 50 km (47 km). Trasu 50 km ušly také dvě děti - Przyszlak Sylwia 12 let 10:26 hod. a Przyszlak David 13 let 10:26 hod. Před těmito sportovci v tak těžkém terénu klobouk dolů.
Mrzí nás, že jsme museli půlit příděly občerstvení. Zvolili jsme cestu menšího zla. Buď na 85 turistů nezbude nic, nebo budou mít všichni méně. Bylo vás opravdu hodně a operativní zásobování, třeba pod Příčnou, je pro nás neřešitelné. Trička nedošla, těch jsme rozdali asi 100 ks. Mrzí nás zdržení turistů při vypisování (hledání) pamětních listů. Náš systém měl chybu a měli jsme málo zkušených úředníků. I přesto velmi děkuji pomocníkům za statečnost. Příště to uděláme jinak. Letos se projevila výhoda předregistrace, především na trasách 15 a 25 km. Ti, kteří se předregistrovali, byli odbaveni mnohem dříve. Front se nikdy asi úplně nezbavíme, ale trochu předstartovního rozruchu k našemu pochodu patří.
Ještě odpověď na otázku "Jablíčko nebo švestička?". Správná odpověď je jablíčko a víno. Na kterém stanovišti byla pálenka z jablíček a na kterém pálenka z vína už nevíme, možná jste to poznali.
Celkově hodnotíme pochod jako vydařený. Zájem byl veliký a nikdo se nepohřešuje. To jsou pro nás měřítka naší/vaší spokojenosti.

Těšíme se na příště. Venku je hezky :) .

Stále to opakujeme - "DĚKUJEME":
Studio-4 s.r.o., Skautský oddíl Zlaté Hory, Sanatorium Edel, Palírna Pod lipou p. Žaček, Město Zlaté Hory, Správa věže p. Petřík, Klub českých turistů, Tygodnik Prudnicky, Hotýlek U Pekina, Restaurace Sokolovna p. Nožička, Pekařství p. Popek, Banot p. Kuča, Plastkon Mikulovice, prodejna Ovoce zelenina Zlaté Hory.


29.9.2011

Tak už je to tady, huráááá bude buřt :)


O tom proč s námi vyrazit jsme již dříve napsali dost, ale přece jenom pár podnětů ještě přidáváme pro ty váhavé nebo nezkušené.

Co nám může pochod prozradit a co si z něj odneseme?
- Zvládl jsem to :)
- Letos jsem lepší jako Franta, přestat kouřit nebyl špatný nápad :)
- Ty naše děti to bez řečí ušly, nejsou slabé jen nedokáží sami vystartovat od televize :)
- Malé děvče nebo chlapec stačili sportovně založeným dospělákům. Mají asi vytrvalostní předpoklady - uvažujte tedy, jak jim pomoci. Na jesenicku je to profesionálně třeba takto http://www.acsvrbno.estranky.cz/ , http://www.feje.cz/ , http://skmzlatehory.ic.cz/ a další.
- Potkali jsme staré známé. Bylo příjemné si po čase potřást rukou :)
- Už víme, že můžeme do Tater nebo na trek někam do Albánie, Rakouska, Rumunska, na Ukrajinu, ... , protože fyzičku na to máme :)
- Turisté z Polska jsou stejní jako my :)
- Přijel jsem z daleka a jsem rád, že jsem prošel další kousek naší vlasti :)
- Udělali jsme radost známým, kterým jsme nabídli, aby vyrazili s námi a ukázali jsme jim něco nového, co ještě nezažili :)
- Z pamětních triček mají radost malí i velcí :)
- Propocené tričko a možná puchýř nás taky čeká :)
- a určitě mnoho dalšího pozitivního :)

Ještě jedna malá poznámka pro začátečníky.
Počasí slibuje slunečno, nicméně jdeme do kopců, takže nezapomeňte na horská pravidla (čím větší kopec, tím je to důležitější). Takže větrovku, suché tričko a možná i mikinu, telefon, dobré boty, vodu. V batohu to unesete a prochladnout někde na větru na hřebeni nebo na rozhledně by bylo škoda.
Není špatné si přečíst i naše starší příspěvky, kde se dá inspirovat jak pochod zvládnout a tak . . .

Přejeme příjemné putování.


26.9.2011

Zbývá necelý týden.

Počasí nám zatím přeje, ale nás samozřejmě neodradí ani ranní mlha nebo deštík. Podzimní dny takové bývají. A o to hezčí jsou pak barvy v lese.

Uvádíme pár informací na které jsme byli různými kanály dotazováni.
- Kontrola na Zlatorudných mlýnech bude samoobslužná. Kdo ji mine, nedostane občerstvení U Pekina. To se nám zdá fér.
- Pamětní list obdrží všichni účastníci v prostoru startu v MIC Zlaté Hory. POZOR, čas vám zapíšeme na rozhledně na Biskupské kupě. Je to z toho důvodu, aby nebyl nějaký úraz v prudkém klesání při snaze dosáhnout co nejlepší čas. A také abyste si mohli na rozhledně v klidu vydechnout, rozhlédnout se z věže a občerstvit se.
- Cíl v MIC Zlaté Hory bude z těchto důvodů: Nutný komfort pořadatelů pro vypisování pamětních listů a evidenci v počítači, který na rozhledně nedokážeme zajistit. Časový problém s přesunutím agendy ze startu na Bišovku (účastníci trasy 15 km jsou tam dříve). Příprava na příští jubilejní ročník (to teď trochu prozrazujeme), kdy chceme přidat jednu trasu a některou inovovat, a to by bez cíle v MIC nešlo.
- Na trasách budeme vyhodnocovat i nejrychlejší ženy, které obdrží pamětní tričko. Bylo takové přání a my jej rádi splníme. Je pravdou, že křehké ženy a dívky si to zaslouží a tuto kategorii jsme měli vyhlašovat asi dříve než silné chlapy :)
- I letos ještě všichni účastníci trasy 50 km obdrží pamětní tričko nebo hrníček. Každý rok vás přibývá a je to i s ostatním zajištěním občerstvení a organizací pochodu trochu finančně náročné. A protože nejsme masovou komerční akcí budeme možná muset v následujících letech přibrzdit se štědrostí. Nechtěli bychom, aby se chodilo pro trička, ale pro zážitky :)
- Kontrola u Opavské chaty na trase 50 km bude samoobslužná jako loni. Myslíme, že se to osvědčilo.

Další případné dotazy rádi zodpovíme.

Plakáty se nám podařilo vyvěsit i na docela exotických místech ZDE
Fejsbůkáři nás taky najdou ZDE
Registrace funguje ZDE
Počítadlo frčí ZDE

Přejeme ať pracovní týden rychle uběhne a ať už konečně můžeme "jít na to"


31.8.2011

Náš TIP!

Kdo chce být na našem pochodu v té nejlepší formě může využít nabídku přátel z nedalekého polského Prudniku. Jejich pochod určitě stojí za to. Trasa vede z části po českém území takže určitě nezabloudíte. Na příklad trasa 50km polského pochodu je Jeseník - Rejvíz - Příčná - Prudnik. Stránky pořadatele http://prudnickimaraton.wordpress.com. Pochod proběhne 17.9.2011.


23.8.2011

Vítejte zpátky, příznivci našeho pochodu.
"Půjdeme zas spolu, nahoru a dolů :)?"

Ač se to nezdá, tak léto máme skoro za sebou a co nevidět přijde 1.sobota v říjnu a s ní náš/váš 34. ročník tradičního pochodu zlatohorskou vrchovinou.


Plakát 2011 je dozelena (to je asi zbytečná informace). Všímaví příznivci si zajisté všimnou, že náš symbol "rozverná šlápota" vypadá letos díky extra dezénu hodně nabroušeně (že by padesátka?). To si ostatně ještě může každý promyslet. Počítadlo totiž hlásí 36dnů. Jen poznámku do kalendáře by to chtělo hned! Hned se můžete i zaregistrovat. ON-LINE registrace je zprovozněna a někteří ji už letos využili, za což jim děkujeme.
Stránky letos ještě necháme bez technologických úprav. Jsou jednoduché a to sedí k naší myšlence. Složitých věcí máme během roku až až. Již se pomalu stává tradicí, že počet účastníků přesahuje 300. Nestačíme se tomu divit a přáli bychom si, kdyby jsme letos zaujali opět tolik pohodových výletníků, přírodomilů, sportovců a snad i nadšené mládeže, kterou vidíme nejraději. Starší se neurazí, protože to jistě vědí, že cesty mnohdy trnité, prošlapáváme právě pro ty naše milované nástupce.
Letošní novinkou bude především změna cílové kontroly. Takže na rozhledně se můžete rozhlédnout po kraji občerstvit (vstupné na věž a občerstvení je v ceně startovného), ale pozor, razítko cílové kontroly a diplom obdržíte v MIC ve Zlatých Horách, tam kde jste vystartovali. Toto opatření je především pro zvýšení komfortu při vypisování diplomů pořadateli. Výsledkem by mělo být méně chyb ve statistikách, rychlejší odbavení a tím i vaše větší spokojenost. Snad to vyjde a nebudou nás muset účastníci napomínat. I když to dělají vždy velmi kulantně :) K novinkám zajisté patří i fakt, že letos budou dospěláci koštovat pravý ovocný destilát, kterým se bude na pochodu prezentovat náš nový partner Palírna pod lipou Petrovice. Jestli p. Žáček pro nás vybere "jablíčko nebo snad švestičku" to se nacháme překvapit.
Takže přejem krásný závěr léta, v pohodě zvládnutý nástup mezi kamarády do školních lavic a věřte, že se pokusíme udělat všechno pro to, abychom vás 1.října za každého počasí vytrhli od povinností a donutili udělat něco málo pro sebe a své děti, bez kterých je les sice klidnější ale smutnější :)

na setkání se těší pořadatelé

PS: Na dotazy k ubytování odpovídáme odkazem ZDE .


Děkujeme za přislíbenou pomoc a podporu:
Studio4 s.r.o., Skautský oddíl Zlaté Hory, Sanatorium Edel, Palírna pod lipou p.Žaček, Město Zlaté Hory, Správa věže p.Petřík, Klub českých turistů, Tygodnik Prudnicky, Hotýlek U Pekina, Restaurace Sokolovna p.Nožička, Pekařství p.Popek, Banot p.Kuča, Plastkon Mikulovice, prodejna Ovoce zelenina Zlaté Hory.


starší dokumenty 2010

03.10.2010

Bylo to doopravdy.

Kdo nemusel dohánět to co mu předchozí deštivé dny vzaly a vyrazil s námi, snad nelitoval. Bylo vás 320 turistů z Čech i Polska a to je hodně a za to děkujeme. Počasí nám přálo a zlatohorské kopce na chvíli patřili jenom vám.
Doopravdy vás bolely nohy, doopravdy jste měli žízeň, doopravdy vám docházel dech, doopravdy vás hřálo slunce, doopravdy jste zažili úlevu na vrcholu, vaše úsměvy vypadaly taky doopravdy.
A nevěřte, že vás jakékoli multimediální zařízení doopravdy vtáhne do takového děje a může být třeba LED a taky 3D.
Kdo by měl chvilku, tak nám může vynadat nebo třeba i pochválit v naší diskuzi, která je pro nás zdrojem poučení.

Doopravdy děkujeme turistům za účast, pomocníkům a sponzorům za podporu.

Příští rok nashledanou.

PS: Neúnavné počítadlo vám napoví.


01.10.2010
 

Podle předpovědi objednané počasí dorazí včas.
Ranní mlhy nebo mraku se nebojte, to je pro podzim normální.
Zítra se těšíme na viděnou. ...


29.09.2010

Vyrážíme již tuto sobotu, protože ...

1. Je první říjnová sobota, počítadlo je těsně před výbuchem a již 33let se v tuto dobu procházíme po Zlatohorské vrchovině. Letos poprvé někteří zavítají i na polskou stranu.
2. Bude hezky. Prší totiž už dost dlouho a to by v tom byl čert kdyby už nepřestalo. A kdyby přece jenom poprchávalo tak vezmem pláštěnky.
3. Potkáme se s přáteli a poznáme třeba nové.
4. Buřt na Forvízu si v dnešní steakové době nemůžeme přeci nechat ujít.
5. Někteří si posunou hranici 15?, 25? nebo snad 50km?
6. Budeme venku a bude dobře.

Důvodů proč vyrazit může být jistě ještě mnohem více, ale žádný proč zůstat doma :-)

těšíme se na vaši účast

 


21.09.2010

Na co bychom neměli zapomenout.
Zaprvé na rady od maminky! A dále dobrou obuv. Nabitý mobilní telefon s aktivním roamingem. Mít parťáka, protože nikdo by neměl jít sám. Děti do 10let pouze v doprovodu dospělého. Doklady OP a kartu pojištěnce, kdyby nedej bože něco a taky někteří půjdou přes polské území. Pláštěnku (je možno zakoupit na startu). Připravili jsme pro vás tradiční občerstvení jablka, oplatky, buřt a čaj (s kořaličkou pro dospěláky) na každé kontrole. Kdyby to nějakému hladovci nestačilo, tak vlastní svačinu sebou. Zakázán je alkohol ve větším množství ať si neděláte zase ostudu a neobtěžujete okolí. Nechceme tady jmenovat, ale příště to uděláme, vy omladino nezřízená.
Připomínáme, že účast na pochodech je na vlastní nebezpečí a za žádné škody případně ublížení na zdraví neručíme.

Však to znáte prostě rozumně :)

 


14.09.2010

Doplnili jsme propozice a mapu. ON-LINE registrace funguje. Děkujeme, že ji využíváte. Podle dlouhodobé předpovědi místních žabek má být pěkné počasí.

těšíme se na vaši účast


26.08.2010

Vítejte v dalším díle našeho společného příběhu.

Už je to tak, vlaštovky se pomalu snaží zmizet někam do tepla a pro nás nastal čas přípravy pochodu. Loňská rekordní účast (351 turistů) je pro nás povzbuzením a zároveň závazkem. Věřím, že nám sponzoři, dobrovolníci a pěkné počasí pomohou i letos ke zdárnému průběhu a vaší spokojenosti.

Prozatím jsme připravili plakát ze kterého je k vyčtení třeba, že 15tka je nová 25tka stejně pěkná a tričko zdarma zase bude . . . Další potřebné informace postupně přidáme na stránky.

Podívat se na loňské nebo i ty starší fotky a výsledky může být taky zábava.

Zatím pro vás máme zajímavou akci našich přátel z Polska. Komu výjde čas tak se určitě k sousedům zajděte podívat.


starší dokumenty 2009

5.10.2009

Doplnili jsme další spoustu fotek. Fotky dodali Kolinc, Pimpa, p.Pěčonková. Kdo by se na nich nenašel tak se určitě najde v galerii p.Petříka na stránkách rozhledny ZDE

A to je letos vše. Možná se dá ještě něco ťuknout do naši diskuse a potom nechat do 2.10.2010 pracovat naše počítadlo.(mimochodem moc pěkné datum až filatelistické)

 


4.10.2009

Děkujeme všem za účast na letošním ročníku. BYLO NÁS REKORDNÍCH 351 ÚČASTNÍKŮ. Počasí bylo jak ze žurnálu. Počet zúčastněných mírně překročil naše očekávání včetně rezervy a tak se omlouváme těm na které možná nevyšlo nějaké občerstvení. Chybějící účastnické listy budou předány tak jak jsme se vzájemně domluvili. I přes tyto menší potíže s množstvím hodnotíme z pohledu pořadatelů akci jako vydřenou a těšíme se na první sobotu v říjnu 2010.

Ještě bych chtěl poděkovat těm které souhrně nazýváme pořadatelé:

Kolinc - organizace kontrolních stanovišť
p. Hannigová - administrace na startu a v cíli
Peťka Fričová - administrace na startu a v cíli
Gábi Kotasová - zajištění zázemí v MIC
Roman Finsterle - rozvoz a úklid kontrolních stanovišť
skaut velký - 4x
skaut malý - 16x
Skautům se omlouvám, že je nejsem schopen vyjmenovat, protože bych určitě spletl jména s přezdívkami a naopak. Myslím, že jsou natolik šikovní, že jejich jména zajisté za nějaký čas a třeba někde jinde určitě vyplavou.

Další osobní poděkování posíláme p. Waňkovi zástupci KČT Ondřejovice, který nám prosadil a poté osobně s p.Mičunkem proznačil novou červenou značku přes Příčnou. Takže máme konečně značku na nejvyšší bod Zlatohorska a nemusíme do stromu tlouct provizorní značení. Naším pochodem byla červená značka "slavnostně otevřena". Připomínám také že to bylo za výrazné finanční podpory Města Zlaté Hory a firmy Studio-4 s.r.o. Pan Waněk je velmi aktivní člen KČT takže i proto mají Zlaté Hory velké množství značených tras což je dobře. Věříme, že když zapracuje trochu na "diplomacii"dočká me se od něj ještě hodně zajímavé práce.

Ve fotogalerii jsou prvni obrazky. Mrknout můžete i na výsledky.

zdeněk


30.9. 2009

Vyrážíme již tuto sobotu!!! JDEME ZA KAŽDÉHO POČASÍ

Na každé kontrole je připraveno občerstvení: čaj, oplatek, jablko, buřt, a pro dospělé posilňovák (letos jsme opět vybrali Priessnitz liqueur, protože loni žádná reklamace ani připomínka nebyla)

PREZENTACE + START:
8.00 - 10.00 hod. MIC Zlaté Hory ve Zlatých Horách
Účastníci trasy 50 km start v 6.00
(účastníci pochodu obdrží po vyplnění registrace popis trasy a kontrolní lístek)

TRASY:
15 km (i pro sváteční turisty)
stručný popis - Zlatorudné mlýny, Podlesí - Střelnice, Petrovy boudy, Biskupská kupa
25 km (příjemná klasika)
stručný popis - Zlatorudné mlýny, Dolní Údolí, Zlodějské louky, štola Melchior, Táborské skály, Olověná štola, vrchol Příčné (nejvyšší bod Zlatohorské vrchoviny), Hornické skály, Vortwitz, Větrná, Petrovy boudy, Biskupská kupa
50 km (sportovní)

stručný popis - Sruby u zlatorudných mlýnů, Ondřejovice, Prameny Javorné, Čertovy kameny, Zlatý chlum, Rejvíz , Opavská chata, Kobrštějn, Sedlo Křížek H. Údolí, Vortwitz, Větrná, Petrovy Boudy, Biskuská kupa - ZH

ČASOVÝ LIMIT:
do 16.00 na Biskupské kupě, 50tka bez limitu

STARTOVNÉ:
děti do 15 let 20,- Kč, členové KČT 20,- Kč, dospělí 40,- Kč, pejsci 20,- Kč

Info tel.: +420 725 09 06 06

 

25.9.2009

HURÁ už jen týden.
Pod odkazem propozice jsou aktualizované popisy tras, mapy, profily tras.

 

TIP jak dojít včas a ne příliš zničen.
Aby cesta ubíhala je dobré jít svižně. Když pomineme trasu 15km kde je možno trošku otálet a možná i sbírat hříbky je dobré udržovat tempo 4km/hod což je rychlá chůze. Zastávky dělat pouze nejnutnější. V případě že si chci spočinout je lepší než zastavit zvolnit tempo. Na kontrolách se raději nezdržovat dlouho. Cesta potom pěkně ubíhá a člověk má dobrý pocit když se ohlédne a vidí co se dá zmáknout třeba za hodinu. Tím, že člověk moc nezastavuje o nic nepříjde, protože v tom je chůze úžasná člověk má čas vše vstřebat aniž by zastavil a ještě může u toho klábosit (když dech dovolí). Chůze na trase 50km je specifická a ti kteří ji chodí nepotřebují radu. Ti co by chtěli absolvovat trasu 50km poprvé to jistě zvládnou když dodrží výše posané tempo. 50km ujde např. "sportovně založené" dítě ve 14-15letech.


7.9.2009

Tak se nám to zase blíží. Chystat se mohou děti (ty hodně malé ať si sebou vezmou tatínka), sváteční turisti a taky sportovci, protože pěkné trasy máme pro každého. Ujít to není problém to se snažíme připomínat pokaždé, protože obava je první co brzdí všechny co to nezkusili. Když nám uvěříte a obavu překonáte přichází toršku horší problém a to je vstát a udělat první krok na to moc léků není snad pomůže, že vám držíme palce. Pak už to jde samo.

Naše pochody jsou taky dobrou příležitostí na chvíli odložit všechny pomůcky, které nám pohyb ozvláštňují, zrychlují někdy až komplikují a vrátit se k tomu nejpřirozenějšímu co jsme se naučili nejdříve a maminky se málem rozplakali "ono to chodí!". Na naše kola, různé brusle, motorky, letadla, padáky, míče, činky, lana a kdo ví co ještě budeme mít zase času dost.

Tak se v sobotu 3.října těšíme na všechny známé tváře i na ty nové.


Ještě bychom chtěli upozornit na zajímavou akci polského turistické spolku, který je našim partnerem v propagaci pochodu u severních sousedů. Odkaz na akci polských turistů http://prudnickimaraton.spaces.live.com

pozn.: Propozice ještě nejsou sepsané, ale mnoho se nebudou lišit od loňských. Ostatně na plakátu níže je vše podstatné.

 

srpen 2009

Necelý měsíc schází do našeho svátku. Nachystali jsme plakát, který vám možná připomene poohlídnout se po tom hlavním co budete potřebovat.

Zde jsme pro vás našli odkaz s návodem jak se k sedmimílovým botám chovat.

nákup a údržba turistických bot

červen 2009

POZOR počítadlo už je pod stovkou. Datum dalšího ročníku je jasný, protože se ví, že to bude určitě 1.sobota v říjnu a ta letos připadá na 3.10.2009

Takže se těšíme na všechny co budou zase o rok zkušenější i na ty co právě dorostli do sportovní obuvi.

novinka: Nevím jestli to lze již teď slíbit na 100%, ale věřím že budeme mít proznačenu trasu ze Zlodějských přes Příčnou na Forviz novým značením KČT. Takže přespolní budou méně bloudit, vtipálci nebodou otáčet šipkama a na zlatohorsku vznikne nová pěkná turistická cesta. Toto značení vznikne na základě našeho dlouholetého snažení, díky pomoci p.Waňka zástupce KČT a za finanční pomoci Města Zlaté Hory a firmy Studio-4 s.r.o. Značka bude červená a úplně nová :-)


starší dokumenty 2008

září 2008

PREZENTACE + START:
8.00 - 10.00 hod. MIC Zlaté Hory ve Zlatých Horách
Účastníci trasy 50 km start v 6.00
(účastníci pochodu obdrží po vypnění registrace popis trasy a kontrolní lístek)

TRASY:
15 km (i pro sváteční turisty)
stručný popis - Zlatorudné mlýny, Podlesí - Střelnice, Petrovy boudy, Biskupská kupa
25 km (příjemná klasika)
stručný popis - Zlatorudné mlýny, Zlodějské louky, Příčná hora, Olověná štola, Pinky, Forwiz,
Petrovy boudy, Biskupská kupa
50 km (sportovní)

stručný popis - Sruby u zlatorudných mlýnů, Ondřejovice, Prameny Javorné, Čertovy kameny, Zlatý chlum, Rejvíz , Opavská chata, Kobrštějn, Sedlo Křížek H. Údolí, Vortwitz, Petrovy Boudy,
Biskuská kupa - ZH

ČASOVÝ LIMIT:
do 16.00 na Biskupské kupě, 50tka bez limitu

STARTOVNÉ:
děti do 15 let 20,- Kč, dospělí 40,- Kč, pejsci 20,- Kč

Info tel.: +420 723 653 689


PROČ CHODIT PĚŠKY?

- protože pohybu není nikdy dost a spotřeba benzínu je 0
- pokud to udýcháme poklábosíme s přáteli, času na to bude dost a je to lepší než u rušivé televize nebo v zakouřené místnosti
- příroda je je hezká a uklidňuje
- odměnou je zvláštně příjemný pocit ikdyž třeba bolí nohy
- pro ty co nechodí je to zážitek který jim zůstane a pozvolna přejde ve zdravou závislost které se nezbaví
... no prostě ve zdravém těle zdravý duch TAK POJĎME :-)


září 2008

V SOBOTU 4. ŘÍJNA to vypukne

Po roce vás všechny opět vítáme na stránkách tradičního zlatohorského pochodu :-) Naše neúnavné počítadlo nám hlásí že do startu zbývá méně než 30dnů a tak se záčíná lehce stresovat.
Na tradicích se nesluší příliš mnoho měnit, ale přesto jsme si na vás pár novinek připravili.

Nové je jméno.
Nejvýraznější změnou je na první pohled samozřejmě polovička názvu. Je to již velmi mnoho let a název našeho pochodu "Zlatohorská 25tka" nám přirostl k srdci. Ovšem bohužel již delší dobu nevystihuje "velikost" naší akce. ZLATOHORSKÝ TREKING dnes ve svém názvu zahrnuje tři trasy 15tku, 25tku, 50tku a možná že se dočká ještě dalších. Z tohoto důvodu jsme ke změně přistoupili. Snad nám v dnešní době "globálních super, big, mega, ... marketů" odpustíte i to anglické slovíčko, které jsme vyhodnotili jako nejvýstižnější.

Nový je design.
Změna vzhledu se projevila na plakátu na našem webu a také trička máme na letošní rok modernizovaná. Tradiční zůstala barevná kombinace a především nás dále provází rozverná šlápota.

Nový je web.
Na tomto webu si můžete prohlédnout loňské fotografie, ale i třeba záběry z roku 2004. A když vydržíte ještě pár let mohou být starší fotografie hodně zajímavé. Samozřejmě na stránkách naleznete propozice, výsledky i galerii našich suvenýrů. Náš web jsme doplnili o diskusi ve které nám, nebo svým spoluputovníkům můžete přenechat vzkaz a třeba nám i anonymně vynadat. Vaše poznatky nás upřímně zajímají. Tradiční zůstává technologie programování.

Nová je kořalka.
Pro plnoleté by mohla být zajímavým zpestřením změna posilovacího média. Drsný RUM bude letos poprvé v historii nahrazen vyváženou chutí jesenického bylinného likéru PRIESSNITZ LIQUEUR. Drsňáci možná po rumu zapláčí, ale dejme prostor pro změnu fajnšmekrům. "Médium" jsme vybírali zodpovědně a věříme, že nic lepšího než likér z našich hor jsme vybrat nemohli. Tradiční zůstává buřt opékaný na ohni.

Zdarma tričko.
To není nové, ale je to parádní. Každý účastník trasy 50km dostane pamětní tričko. Dále tričko obdrží nejrychlejší, nejmladší a nejstarší účastník tras 15km a 25km.


Věřím, že nám těchto pár novinek pomůže tradici našeho pochodu ještě více utužit.

Staří jsou přátelé,
kteří nám s pochodem pomáhají. Někteří jsou v zápatí webu ostatní se nám snad podaří ještě zmínit. Děkujeme mnohokrát.


Těšíme se na vaši účast